П'ятниця, Жов 22, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Чоловік засуджений до 12 років позбавлення волі за телефонне шахрайство на 200 мільйонів доларів

Четвер, 30 вересня 2021 року

Логотип компанії AT & T розташований над одним з її роздрібних магазинів в Нью-Йорку 24 жовтня 2016 року. (Mark Lennihan/AP Photo)

Житель Пакистану був засуджений до 12 років тюремного ув'язнення за змову з метою "розблокування" телефонів з мережі AT&T, схему, яка, за словами компанії, обійшлася їй більш ніж у 200 мільйонів доларів.

35-річний Мухаммад Фахд з Карачі у 2012 році через Facebook завербував співробітника кол-центру AT&T в Ботеллі, штат Вашингтон, і став підкуповувати цього співробітника і його колег, щоб вони використовували свої облікові дані для розблокування телефонів.

Це дозволило видалити телефони з мережі AT&T, навіть якщо клієнти ще не розплатилися за дорогі пристрої або їх контракти по обслуговуванню не минули. Після цього клієнти могли купити дешевші послуги для своїх телефонів.

Пізніше Фахд попросив співробітників встановити шкідливе програмне забезпечення в мережі компанії, що дозволило йому розблокувати телефони з Пакистану. За словами обвинувачів, він продовжував діяти навіть після того, як компанія виявила первісну схему і звільнила двох співробітників.

Фахд продавав нелегальні послуги з розблокування телефонів через інтернет-магазини, заробляючи мільйони. Його екстравагантний спосіб життя включав часті поїздки за кордон, проживання в готелях Дубая за $ 1 000 на добу і годинник за $ 30 000. Він хвалився тим, що найняв британського автора-виконавця пісень Джея Шона для проведення свого весілля за 100 000 доларів, згідно з даними прокуратури США в Сіетлі.

Він заплатив трьом працівникам AT&T 922 000 доларів з 2012 по 2017 рік, перш ніж був заарештований в Гонконзі на початку 2018 року. В рамках змови було розблоковано понад 1,9 млн телефонів, встановила експертиза AT&T.

Компанія оцінила свої збитки у 200 мільйонів доларів тільки на основі телефонів, які були видалені з її мережі до того, як клієнти повністю оплатили їх — без обліку суми, яку вона втратила на контрактах з обслуговування. Прокурори заявили, що такі збитки були б перекладені на споживачів з точки зору підвищення загальних цін, а також на акціонерів.

Фахд був екстрадований в США у 2019 році, рік тому визнав себе винним у змові з метою шахрайства та був засуджений в четвер.

"Цей обвинувачений — сучасний кіберзлочинець, який об'єднав свій технологічний досвід зі старими методами, такими як підкуп, залякування і використання", — заявила виконуюча обов'язки прокурора США Тесса М. Горман в пресрелізі.

Фахд вибачився в листі окружному судді США Роберту Ласніку, але він не зайшов так далеко, щоб допомогти уряду США повернути будь-які незаконно нажиті активи, відзначили прокурори. Вони заявили, що на підставі обмежених записів, які їм вдалося знайти, Фахд заробив, щонайменше, 5,3 мільйона доларів.

"З часом я став одержимий грошима, і всі думки про те, що я роблю неправильно, зникли", — пише Фахд. "Я не знав цього, але я був на шляху до саморуйнування. Гірше того, мій вчинок зруйнував життя тих, хто мене оточував".

Ласнік зобов'язав його виплатити понад 200 мільйонів доларів в якості компенсації.

Два співробітники AT&T, які грали менш значні ролі у змові, були засуджені до умовних термінів. Минулого тижня Ласнік засудив третього, Марка Сапатіна, який був головним контактом Фахда в компанії, до 18 місяців.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...