П'ятниця, Жов 22, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Постанова суду Великобританії, що обмежує застосування інгібіторів статевого дозрівання у дітей, скасована

Субота, 25 вересня 2021 року

У грудні 2020 року Високий суд Великобританії ухвалив, що діти у віці до 16 років не можуть дати інформовану згоду на використання препаратів, що блокують статеве дозрівання. (Shutterstock)

Апеляційний суд Великобританії скасував постанову Високого суду Англії, яка обмежувала застосування препаратів, що блокують статеве дозрівання у дітей.

У грудні 2020 року Високий суд Англії ухвалив, що діти у віці до 16 років не можуть дати інформовану згоду на медичне лікування, що затримує розвиток статевої зрілості.

В ухвалі йдеться, що "вкрай малоймовірно", що дитина у віці 13 років або молодше зможе дати згоду на гормоноблокуюче лікування, і що "дуже сумнівно", що дитина у віці 14 або 15 років зможе зрозуміти довгострокові наслідки.

Однак у своєму рішенні, винесеному в п'ятницю, Апеляційний суд заявив, що Високий суд "неправомірно" дав таку вказівку, і що лікарі повинні "самостійно вирішувати", чи можуть їх пацієнти дати належну згоду.

Початкові позови були подані Кірою Белл, 24-річною жінкою, яка почала приймати інгібітори статевого дозрівання в 16 років, але пізніше пошкодувала про це, і матір'ю одного підлітка, який стояв у черзі на лікування.

" У підлітковому віці я прийняла необдумане рішення, як багато підлітків, намагаючись набути впевненості та щастя, але тепер це негативно позначається на моєму житті", — заявила Белл у Високому суді минулого року.

Після рішення Апеляційного суду, прийнятого в п'ятницю, Белл сказала, що вона "здивована і розчарована" цим рішенням, але заявила, що не шкодує про те, що звернулася до суду.

"Це пролило світло на темні кути медичного скандалу, який шкодить дітям і заподіює шкоди мені", — сказала вона.

Белл сказала, що, на її думку, медичне обслуговування стало "політизованим". Вона сказала, що буде домагатися дозволу на подачу апеляції до Верховного суду.

Однак рішення суду віталося фондом Tavistock and Portman NHS Foundation Trust, який керує єдиною у Великобританії службою з розвитку гендерної ідентичності у дітей та який в червні подав апеляцію на постанову Високого суду.

Представник фонду заявив, що рішення суду "підтверджує, що саме лікарі, а не судді, повинні розв'язувати питання про здатність дітей молодше 16 років давати згоду на медичне лікування".

У своєму рішенні головний суддя лорд Бернетт, який засідав разом з сером Джеффрі Восом і суддею леді Кінг, сказав: "Суд не мав можливості робити загальні висновки про здатність осіб різного віку розуміти, що їм необхідно для того, щоб вони були компетентні дати згоду на приймання інгібіторів статевого дозрівання ".

Судді також заявили, що гендерне поводження з дітьми є "спірним" і предметом "інтенсивних професійних і громадських дебатів".

"Такі дебати, коли вони переростають в судові розгляди, здатні затушувати роль судів у вирішенні окремих правових питань", — додав лорд Бернетт.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...