ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У таборах для полонених родичів бойовиків ІГ десятки дітей загинули

Велика Епоха
Біженці в Сирії. (DELIL SOULEIMAN/AFP via Getty Images)

За даними правозахисної організації, в цьому році в таборах для сімей полонених бойовиків "ісламської держави" (ІГ) на північному сході Сирії вже загинули десятки дітей. За даними організації "Save the Children" (Врятуйте дітей), опублікованими в четвер, в цьому році в таборах біженців Родж і Аль-Хол від насильства, хвороб і нещасних випадків загинуло 62 дитини.

Згідно зі звітом, в цілому 40 000 дітей з 60 різних країн живуть в катастрофічних умовах в таборах. "Багато хто з найбагатших країн світу не змогли повернути додому більшість своїх дітей, які застрягли у двох таборах біженців", — критикує організація. Серед них також є діти батьків з Європи.

За даними організації, в обох таборах, наприклад, 320 дітей з французькими коренями. З них по цей час тільки 35 були доставлені до Франції. Згідно з даними, шістдесят дітей мають британських батьків, але тільки четверо були доставлені до Великобританії.

"Ми бачимо, що уряди просто кидають дітей, які в першу чергу є жертвами конфлікту", — сказала Соня Куш, керівник відділу з надання допомоги в Сирії організації "Save the Children". За її словами, 83 відсотки репатріації на сьогодні припали на Узбекистан, Косово, Казахстан і Росію.

У віддалених таборах, що перебувають під управлінням курдських сил, живуть родини чоловіків, затриманих за підозрою у зв'язках з джихадистським угрупованням "Ісламська держава".Однак в таборах також проживає багато сімей, які бігли від ісламістів, яких захопили в Іраку і Сирії. Деякі з них живуть там уже понад чотири роки.

За даними організації "Save the Children", тільки в Аль-Холі в цьому році було вбито 73 людини, включаючи двох дітей. Люди схильні до ризику недоїдання, хвороби, поганих санітарних умов і пожежами. Також, більшість дітей не мають доступу до освіти.

"Я більше не можу виносити таке життя", — сказала одинадцятирічна Марьям в травні в інтерв'ю організації. "Ми нічого не робимо, тільки чекаємо". За даними організації "Save the Children", ліванська дівчинка вже мертва. Вона загинула при невдалій спробі втечі у водовозі. Її мати була поранена, а брат пропав безвісти.

Курдська влада, яка контролює цей район, неодноразово заявляла, що не в змозі організувати судові процеси над усіма затриманими іноземними підозрюваними або підтримати їх сім'ї. Тим часом західні уряди стурбовані тим, як репатріація прихильників ІГ може вплинути на внутрішню безпеку і громадську думку.

Источник: The Epoch Times