Неділя, Січ 23, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

«Припиніть вбивати заради органів»: гравець НБА виступає проти Пекіна

П'ятниця, 19 листопада 2021 року

Турецький гравець НБА Енес Кантер на пресконференції. У 2017 році його затримали в румунському аеропорту після критичних висловлювань на адресу президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана. (Eduardo Munoz Alvarez/Getty Images)

Розфарбованими кросівками та влучними словами на своїх акаунтах у соціальних мережах гравець НБА Енес Кантер хоче привернути увагу до порушень прав людини у Китаї.

16 листопада баскетболіст "Бостон Селтікс" Енес Кантер розкритикував Пекін за масові вбивства ув'язнених з метою видаляння органів.

"Припиніть вбивати заради органів. Це злочин проти людства", — написав турецький гравець одночасно у Twitter, Facebook та Instagram.

 

Пости Кантера також включають фотографії нової пари кросівок, зроблених на замовлення, які передають те саме послання. На кросівках можна побачити лікаря в синьому одязі, який тримає орган, з якого все ще капає кров.

З переду зображені печінка, нирки та серце; кожен орган має власну ціну. Кросівки вкриті забарвленими плямами крові.

Напис "Припиніть видаляння органів у Китаї" жирним шрифтом на одній стороні взуття.

Трансляція НБА обмежена в Китаї через критику

За останні два роки НБА двічі викликала гнів режиму через проблеми з правами людини.

У жовтні 2019 року твіт тодішнього генерального директора "Х'юстон Рокетс" на підтримку продемократичних протестів у Гонконзі призвів до того, що НБА втратила ключових китайських спонсорів.

Державна телекомпанія CCTV та інтернет-гігант Tencent, які уклали п'ятирічну угоду про трансляцію ігор НБА, тимчасово призупинили трансляцію програм ліги.

Незабаром після цього Tencent відновила прямі трансляції, але ігри команди з того часу транслювалися тільки через текстові та графічні оновлення.

Це не вперше, коли Кантер засуджує режим. У жовтні його відверті висловлювання про Тибет викликали дії у відповідь з боку Китаю.

 

Після публікації у Twitter двохвилинного відеоролика, який засуджує придушення режимом релігійної свободи в регіоні, із сайту Tencent зникла пряма трансляція ігор Celtics.

 

Цього сезону 29-річному гравцю значно скоротили ігровий час. Досі він зіграв лише у двох матчах, отримавши близько п'яти хвилин ігрового часу, що деякі вболівальники пов'язують із його виступами на захист прав людини.

У відповідь на своє обмеження Кантер сказав. "Якщо ви обмежуєте мене на полі, я викрию вас за його межами", — написав він у Twitter 14 листопада.

Однак головний тренер його команди, Іме Удока, стверджував, що рішення обмежити ігровий час Кантера було "засновано виключно на баскетболі", і вказав на слабкість Кантера у захисті.

"У нас багато кваліфікованих хлопців, які хочуть грати і вони конкурентоспроможні, тому їм неспокійно. Ми хочемо дати йому хвилини, але інші хлопці грають краще", — сказав Удока.

За його словами, репортажі Кантера не є відволікаючим фактором. "У мене немає соціальних мереж. Я чув про деякі речі, але люди мають право висловлювати свою думку", — сказав Удока. За його словами, для нього важливим є лише те, щоб його гравці не коментували баскетбол.

Видаляння органів відоме з 2006 року

Детальні звіти про те, що китайський режим видаляє органи у живих ув'язнених і продає їх на ринку трансплантології, вперше з'явилися у 2006 році. Того ж року кілька розслідувачів зв'язалися з газетою Epoch Times та викрили незаконну діяльність.

2019 року народний суд у Лондоні підтвердив давні звинувачення після річного розслідування. Згідно з доповіддю, Пекін протягом багатьох років примусово видаляв органи "у значних масштабах" і продовжує це робити. Основним джерелом органів, за словами суду, були послідовники Фалуньгун https://www.epochtimes.com.ua/health/traditions/falungun-shljah-do-zdoro..., духовної практики, яка жорстоко переслідується в Китаї з 1999 року. Практика заснована на принципах "Істина-Доброта-Терпіння".

Страх перед економічною відплатою частково змусив медичну та міжнародну спільноту заплющити очі на зловживання, кажуть деякі експерти.

Поки висловлюються лише окремі люди, буде підтримка, каже Уелдон Гілкріз, фахівець із шлунково-кишкового тракту з Університету Юти. Він хотів розглянути рішення трибуналу у рамках установи. Але чиновники висловили застереження, побоюючись, що Китай зупинить приплив іноземних студентів до університету, якщо вони заговорять.

"Ви безперечно отримуєте підтримку на індивідуальному рівні, але коли ви намагаєтеся підняти її на рівень установи, стає оглушливо тихо", — сказав Гілкріз.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...