Неділя, Січ 23, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Згідно з дослідженням, продаж алкоголю та канабісу в Канаді під час пандемії стрімко зріс

Вівторок, 9 листопада 2021 року

Люди стоять у довгій черзі за сплаченими наперед замовленнями в канабісовому магазині в Оттаві, напередодні закриття магазинів канабісу після того, як вони були виключені зі списку основних підприємств під час пандемії COVID-19, 4 квітня 2020 року. (The Canadian Press/Justin Tang)

Згідно з новим дослідженням, продаж алкоголю в Канаді під час пандемії зріс приблизно на 5,5 відсотка, що означає, що люди витратили на алкоголь на 1,86 мільярда доларів більше, ніж у період до пандемії.

Продаж канабісу також збільшився приблизно на 25 відсотків, що означає додаткові 811 мільйонів доларів.

Дослідження, опубліковане в четвер у медичному журналі JAMA Network Open, вивчило продаж алкоголю та канабісу в період з березня 2020 року по червень 2021 року, використовуючи дані Статистичного управління Канади, а потім порівняло цю інформацію з продажами за попередній 16-місячний період.

"Ці результати ... показують один із перших національних поглядів на зміни у вживанні алкоголю та канабісу під час пандемії COVID-19", — йдеться у дослідженні. "Питання про те, чи є подібні закономірності в інших країнах, залишається відкритим, але ці дані дозволяють припустити їх цінність про продаж як стратегію для характеристики асоціацій пандемії з вживанням психоактивних речовин".

Дослідження було проведено спільно Університетом Макмастера та лікарнею Святого Йосипа в Гамільтоні за підтримки кафедри Пітера Бориса з дослідження залежностей та некомерційного дослідницького інституту Homewood Research Institute.

Джеймс Маккіллоп, директор Центру досліджень залежностей імені Пітера Бориса в Макмастері, сказав CBC News, що в міру виходу Канади з пандемії отримані дані "важливі для планування та виділення ресурсів" для боротьби зі зростанням зловживання психоактивних речовин.

"Ці дані про продаж дають нам уявлення про потенційні зміни у поведінкових тенденціях і можуть допомогти у плануванні заходів щодо боротьби з наслідками пандемії COVID-19 для психічного здоров'я", — сказав він.

Продаж алкоголю та канабісу зріс приблизно на 15 відсотків у березні 2020 року, коли люди почали робити запаси після введення обмежень на пересування. Але Маккіллоп сказав, що продажі канабісу, як і раніше, "значно" перевищують показники попереднього року, навіть після того, як запаси скоротилися.

Маккіллоп частково пояснив збільшення кількості наркотиків щодо нещодавньої легалізації цього наркотику в жовтні 2018 року, але це також може свідчити про тривожну тенденцію надмірного вживання наркотиків.

"Що стосується сектору охорони здоров'я, я думаю, ці дані є своєрідною канаркою у вугільній шахті", — сказав він.

Леслі Баклі, керівник наркологічного відділення Центру з проблем залежності та психічного здоров'я в Торонто, сказала CBC, що пандемія призвела до збільшення стресу, що є "ідеальним штормом для зростання споживання психоактивних речовин".

"Люди проводили набагато більше часу вдома, їм було нудно, будні та вихідні були розмиті", — сказала Баклі.

"Ми не повинні на це заплющувати очі, не замислюючись про наслідки. Я думаю, це сигнал раннього попередження, червоний прапор".

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...