ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Користувачам Facebook дозволили ділитися порадами і підказками щодо нелегального перетину кордону

Велика Епоха
Facebook-Logo. (ALASTAIR PIKE/AFP via Getty Images)

Гігант соціальних мереж Facebook зізнався в приватному листі генеральному прокурору штату Аризона Марку Брновичу в тому, що дозволив користувачам ділитися порадами щодо нелегальної імміграції. Це було зроблено для того, щоб захистити їх від торговців людьми. Генеральний прокурор штату Аризона Марк Брнович передав лист від керівництва Facebook з вимогою до генерального прокурора США Мерріка Гарланда почати розслідування відносно гіганта соціальних мереж. Компанія зізналася йому, розповідає Брнович в інтерв'ю The Washington Times, в заохоченні та сприянні нелегальній імміграції.

Збереження шансів на отримання притулку

У приватному листі Брновича, який він переслав Гарланду, Facebook визнав, що не перешкоджає обміну інформацією на своїй платформі про способи нелегального або контрабандного в'їзду в США. Компанія розробила цю політику, щоб дати зацікавленим людям "шанс на притулок і запобігти їхньої залежності від торговців людьми".

Брнович звинуватив Facebook у "підриві верховенства закону", зробивши доступними для мільярдів своїх користувачів повідомлення, які сприяють нелегальній імміграції. За його словами, компанія є "прямим посередником, яка збільшує катастрофу на південному кордоні Аризони".

Протягом кількох місяців десятки тисяч іммігрантів стікалися до південного кордону США в Аризоні в надії, що адміністрація Байдена дозволить їм в'їзд в країну. Брнович звернувся в Facebook зі скаргою на те, що особи, які шукають імміграції, використовують Facebook або пов'язані з ним сервіси, такі як Instagram або WhatsApp, для обговорення варіантів втечі.

"Ми дозволяємо обмін інформацією"

Тепер віцепрезидент компанії, який відповідає за громадську політику, Вільям Каслберрі, відповів в докладному листі. Компанія ясно дала зрозуміти, що буде видаляти будь-який контент, який пропагує торгівлю наркотиками або контрабанду людей. Однак Каслберрі також пояснив:

"Ми дозволяємо людям обмінюватися інформацією про те, як нелегально проникнути в країну, або запитувати інформацію про те, як провезти контрабанду".

За його словами, після консультацій з "експертами з прав людини "було прийнято таке рішення, оскільки деякі з нелегальних іммігрантів, ймовірно, спробують попросити притулку, що дозволено міжнародним правом. Обмін інформацією про способи незаконного ввезення може також "допомогти деяким мігрантам [...] зробити це самостійно, не звертаючись до торговців людьми".

Facebook заблокував контент з офісу Брновича

Брновичу стало відомо про Facebook після того, як його офіс спробував розмістити на Facebook інформацію про боротьбу з торгівлею людьми. За його словами, технічна компанія заблокувала ці повідомлення. Він сказав, що "бентежить" те, що Facebook спрощує розміщення рекомендацій щодо нелегальної імміграції, в той час, як правоохоронні органи штату не можуть розміщувати ресурси по боротьбі зі злочинною експлуатацією.

Каслберрі зазначає, що Facebook намагається обмежити можливість пошуку контрабанди людей і, наприклад, блокує рекламу послуг з контрабанди:

"Коли виявляються повідомлення про контрабанду людей, наша політика полягає в видалення контенту і блокуванні облікового запису користувача, який його розмістив. Наша політика блокування облікових записів користувачів тільки за одне порушення нашої політики щодо торгівлі людьми є одним з найсуворіших покарань".

Робляться навіть зусилля по виявленню такого роду контенту до того, як користувачі дізнаються про нього. Користувачі могли негайно повідомляти про публікації, якщо їм ставало про них відомо.

"Історії успіху" як основний фактор нелегальної імміграції

Чи будуть насправді проводитися розслідування проти Facebook, невідомо. Однак звинувачення ілюструють тиск, якому піддається компанія з різних сторін. З одного боку Facebook звинувачують в тому, що він занадто недбало звертається з даними клієнтів і дуже поблажливий до розпалювання ненависті та ідеології змови. З іншого боку Facebook звинувачують у цензурі й вибірковому ставленню до сумнівного контенту.

В будь-якому випадку, соціальні мережі змінили спосіб незаконного перевезенню мігрантів. Мігранти реагують на рекламу в Facebook в Центральній Америці, організації, що займаються контрабандою, набирають водіїв в США через Snapchat, а водії та мігранти зв'язуються через GPS-координати, відправлені через WhatsApp.

Telegram, TikTok і Instagram також часто використовуються в контексті нелегальної імміграції. Особливо важливі "історії успіху" людей, які дісталися до США і були звільнені після затримання. На думку Washington Times, вони є "важливим фактором для друзів і родичів, які роблять подібні подорожі".

Джерело: The Epoch Times