ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Дані свідчать про те, що Пекін знав про вірус ще за кілька місяців до початку пандемії. Розслідування

Велика Епоха
Пасажири в масках у Шанхайському міжнародному аеропорту Пудун, 19 березня 2020 р. (Hector Retamal/AFP via Getty Images)

Відзначена нагородами австралійська журналістка-розслідувач Шаррі Марксон (Sharri Markson) заявила про наявні у неї переконливі докази того, що вірус, який викликав пандемію COVID-19, виник у китайській лабораторії збройних сил комуністичного режиму.

Висновки Марксон виклала в своїй новій книзі «Що насправді відбулося в Ухані». Дані свідчать про те, що Пекін знав про вірус ще за кілька місяців до початку пандемії.

«З підтвердженої інформації ясно видно, що витік з Інституту вірусології Уханя стався в середині вересня, у всякому разі, тоді стало відомо Уханському інституту вірусології <...> А далі китайська влада навмисно приховала це», ― сказала вона в недавньому інтерв'ю телеканалу EpochTV на програмі «Думка американських авторитетних експертів» (American Thought Leaders).

Китайський режим категорично заперечує витік вірусу КПК* (Комуністичної партії Китаю) ― збудника COVID-19 з Уханьского інституту вірусології (WIV), попри факти, що вказують на це. Інститут проводить дослідження коронавірусів на кажанах понад 10 років. Розташований він за декілька хвилин їзди від місцевого ринку в Ухані провінції Хубей, де виникли перші випадки зараження.

Більш того, в січневому інформаційному бюлетені Державного департаменту США повідомлялося про захворювання декількох дослідників WIV восени 2019 року. В усіх були симптоми, схожі на COVID-19.

За словами Марксон, в своїй книзі вона представила більше доказів причетності WIV, включаючи і те, як 12 вересня 2019 року «таємничим чином була видалена» інститутська база даних, що містить 22 000 вірусних послідовностей. Це сталося вперше ― за три місяці до того, як Пекін попередив про заразність вірусу.

У той же день WIV оголосив тендер на підвищення рівня безпеки, зазначила Марксон. У наступні тижні інститут витратив багато грошей: $500 тис. ― на посилення своєї безпеки, в тому числі на покупку нових систем відеоспостереження і наймання нових охоронців.

Згодом WIV ще купив нову систему вентиляції повітря, медичний повітряний деструктор (утилізатор) і апарат ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції) для тестування на коронавірус.

Згідно з недавнім звітом австралійської компанії з кібербезпеки Internet 2.0, виявилося, що у 2019 році Китай закупив для провінції Хубей значно більше апаратів ПЛР у порівнянні з попередніми роками. У 2019 на обладнання ПЛР було витрачено близько 67,4 мільйона юанів (близько $10,5 млн), що на 83% більше, ніж у 2018 році.

«За нашими аналітичними оцінками, що мають високий ступінь правдивості, пандемія COVID-19 почалася набагато раніше, ніж Китай поінформував про це ВООЗ [Всесвітню організацію охорони здоров'я]», ― йдеться в звіті.

«До того ж є докази про генерал-майора Чень Вей. Бувши провідним армійським чиновником [керівником програми досліджень біологічної зброї Народно-Визвольної Армії Китаю], вона прибула [в Ухань, коли спалахнула пандемія COVID-19] та очолила Уханський інститут вірусології; указ [китайського лідера] Сі Цзіньпіна про нерозголошення інформації; потім він видав новий закон про біологічну безпеку. Є ще багато інших фактів, що вказують на витік [вірусу] з лабораторії», ― сказала Марксон.

Ухвалення Закону про біобезпеку, запропонованого Сі, було прискорене: його прийняли через вісім місяців, у жовтні 2020 року, а в квітні він вступив у силу.

ФОТО: Лаборант в Уханській лабораторії P4 провінції Хубей, Китай, 23 лютого 2017 року (Johannes Eisele/AFP via Getty Images)

Розповідь про походження вірусу

Марксон сказала, що у 2020 році людей ввели у глибоку оману щодо походження вірусу.

«Замість проведення розслідування» закріпилася китайська версія про природне походження COVID-19.

«Ми повірили, що існує науковий консенсус щодо природності вірусу, ― сказала вона. ― Lancet написав нам тоді, що це була змова, що схиляє до версії про те, що COVID-19 має лабораторне походження. Але, як виявилося, багато вчених, які написали відкритого листа, мали дуже суперечливі думки».

19 лютого 2020 року, менш ніж через місяць після того, як у США був зареєстрований перший випадок захворювання COVID-19 у штаті Вашингтон, 27 вчених опублікували спільну заяву в медичному журналі The Lancet.

«Ми рішуче засуджуємо теорію змови про так зване лабораторне походження COVID-19», ― йдеться в листі.

Однак пізніше з'ясувалося, що в одного з 27 вчених був конфлікт інтересів. У червні журнал The Lancet оновив листа, звинувативши Пітера Дасзака в тому, що він не розкрив «конфлікт інтересів», який був у нього з робочою групою вчених, ― правило Міжнародного комітету редакторів медичних журналів

Організація Дасзака EcoHealth Alliance (Альянс екологічної охорони здоров'я) ― некомерційний дослідницький фонд у Нью-Йорку, отримав мільйони доларів у вигляді грантів від Національного інституту алергії та інфекційних захворювань (NIAID), частина з яких була відправлена WIV.

До того, як The Lancet випустив оновленого листа, з'ясувалося, що EcoHealth вже понад 15 років працює з китайськими вченими, і цю некомерційну організацію фінансував Китай.

За словами Марксон, всі наукові дослідження, які суперечили китайській версії про походження вірусу, відкидалися. Так, австралійський імунолог Микола Петровський зіткнувся з труднощами при публікації своєї роботи.

«Коли він марно намагався розмістити онлайн свою роботу, її відхиляли навіть сервери препринтів, ― сказала Марксон. ― Хоча завдання серверів препринтів якраз і полягає в тому, що б робити доступними світу наукові статті, поки вони проходять рецензування. Але, навіть ці сервера не приймали його публікацію».

У період написання мною книги, наукові статті піддавалися неймовірній цензурі».

Зрештою, Петровський зміг розмістити свою роботу на сервері препринтів ArXiv. Після рецензування, дослідження вченого опублікував науковий журнал Nature journal Scientific Reports. Дослідження Петровського показало за допомогою комп'ютерного моделювання, що білок spike вірусу CCP набагато швидше зв'язується з білком ACE2 в клітинах людини, ніж з тим же білком інших досліджуваних видів, включаючи кажанів і ящерів.

«Це говорить про те, що вірус безпосередньо не передається людині від кажанів. Отже, якщо у вірусу є природне джерело, він міг передатися людям тільки через проміжні види, які ще належить знайти», ― сказав Петровський.

Марксон вважає, щоб просуватися далі в розслідуванні походження вірусу, крім ВООЗ потрібен інший надійний орган. Вона рекомендувала створити або президентську комісію, або провести двопартійне розслідування в Конгресі.

«У нас є дуже чіткі напрямки, навіть якщо Китай відмовиться співпрацювати, і не буде ніяких ознак того, що комуністичний режим раптом стане прозорим», ― сказала вона.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times