ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Путін назвав дискусії про своє престолонаступництво "дестабілізаційним" для Росії

Велика Епоха
Президент Росії Володимир Путін. (SERGEI BOBYLYOV/POOL/AFP via Getty Images)

Президент Росії Володимир Путін назвав дискусії про свого наступника "дестабілізаційним" для Росії. "Ситуація повинна залишатися спокійною", — сказав Путін в інтерв'ю американській телекомпанії CNBC, що вийшло в ефір у четвер увечері.

Державні органи та структури повинні "спокійно дивитися в майбутнє", сказав він. Путін нагадав, що відповідно до положень конституції він може виставити свою кандидатуру на переобрання у 2024 році, але поки не прийняв рішення.

Згідно з конституційною реформою 2020 року, Путін теоретично може залишатися на своєму посту до 2036 року. Колишній агент російської секретної служби КДБ вже понад два десятиліття вершить долі Росії. Він стверджує, що вивів Росію з економічної та політичної кризи після розпаду Радянського Союзу. Однак це супроводжувалося концентрацією влади в Кремлі і в секретних службах.

Москва вводить в метро оплату з розпізнавання обличчя

Тим часом в російській столиці почалося спірне використання системи розпізнавання облич в місцевому транспорті. Пасажири московського метро тепер можуть розплачуватися за допомогою системи розпізнавання облич. "Щоб потрапити в метро, ​​пасажирам не потрібна карта або смартфон, досить подивитися в камеру на турнікеті", — сказав Максим Ліксутов, заступник мера з питань транспорту.

Влада очікує, що в найближчі роки метод оплати під назвою Face Pay буде використовуватися 10-15 відсотками пасажирів. Ліксутов підкреслив, однак, що реєстрація для оплати по розпізнаванню обличчя є добровільною. Необхідний банківський рахунок, на якому також зберігаються біометричні дані користувача.

Влада також сподівається, що Face Pay прискорить роботу в широко розгалуженій системі московського метро. Вони також пообіцяли, що дані будуть зашифровані, а камера буде розпізнавати тільки "біометричний ключ", а не обличчя пасажира. Технології розпізнавання облич отримали широке поширення в Росії в останні роки, і десятки московських супермаркетів вже пропонують оплату по обличчю. Технологія також використовувалася владою для забезпечення дотримання заходів ізоляції. Правозахисники застерігають від цього і розглядають це як державне стеження за громадянами.

Росія починає перепис населення

У розпал коронавірусної пандемії, в п'ятницю в Росії почався перепис населення. Перепис, який в основному організовується онлайн, повинен бути завершена до 14 листопада, а перші результати очікуються у квітні. З моменту розпаду Радянського Союзу населення Росії майже безперервно скорочувалося. Причинами цього є низька народжуваність, недоліки в системі охорони здоров'я та еміграція.

Пандемія коронавірусу також продовжує міцно тримати Росію у своїх лещатах. За офіційними даними, в Росії зафіксовано найбільшу кількість "коронавірусних смертей" в Європі — понад 220 000.

За даними національного статистичного агентства Росстат, в ході коронавірусної пандемії померло не менше 400 000 осіб. Офіційні дані включають тільки ті випадки, коли основною причиною смерті був названий коронавірус.

За підрахунками Росстату, минулого року населення Росії скоротилося на 510 тисяч осіб. Це було б, найсильнішим зниженням чисельності населення за останні 15 років. Станом на 1 січня чисельність росіян становила 146,2 мільйона осіб, а до кінця серпня їх стало на 595 тисяч менше.

З моменту розпаду Радянського Союзу в Росії було проведено вже два переписи населення — у 2002 і 2010 роках. Тільки один раз з моменту розпаду Радянського Союзу населення Росії збільшилося — у 2014 році, коли Москва анексувала український півострів Крим, додавши 2,5 мільйона осіб до населення країни.

Джерело: The Epoch Times