ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Зняття обмежень COVID-19 стимулює економіку Великобританії

Велика Епоха
Вболівальники "Вулверхемптоном" на матчі Прем'єр-ліги між "Вулверхемптоном" і "Манчестер Юнайтед", стадіон "Молінекс" в Вулверхемптоні, Англія, 29 серпня 2021 року. (Michael Regan/Getty Images)

Офіційні дані показують, що економіка Великобританії зростала швидше в серпні, оскільки зняття всіх COVID-19 обмежень дало поштовх сектору послуг.

19 липня уряд Великобританії скасував всі обмеження в Англії, і серпень став першим повним місяцем, коли не було COVID-19 обмежень.

Управління національної статистики (Office for National Statistics) повідомило в середу, що щомісячний валовий внутрішній продукт (ВВП) виріс на 0,4% в період з липня по серпень, що означає, що економіка тепер всього на 0,8% менше, ніж до пандемії COVID-19.

Даррен Морган, директор з економічної статистики в Управлінні національної статистики, сказав: "Економіка Англії пожвавилася в серпні тому, що бари, ресторани та фестивалі виграли від першого повного місяця без COVID-19 обмежень".

Зростання ВВП було забезпечене місячним збільшенням на 0,3% у сфері послуг, хоча цей сектор залишився на 0,6% нижче рівня лютого 2020 року.

Найбільший внесок в економіку внесли послуги розміщення та харчування, на частку яких припало 0,28 процентних пунктів позитивного зростання ВВП. Мистецтво, розваги та відпочинок також зробити свій внесок в розмірі 0,13 процентних пунктів.

Оскільки тематичні парки й парки розваг знову відкрилися, а вболівальники повернулися на футбольні матчі, галузь спорту, розваг та відпочинку піднялася вище від рівня лютого 2020 року.

Однак дані показали ознаки того, що відновлення економіки слабшає, оскільки нестача робочої сили та проблеми з глобальним ланцюгом постачання дають про себе знати.

Управління національної статистики процитувало респондентів щомісячного опитування підприємців, які припустили, що нестача робочої сили зберігається в багатьох різних підгалузях, а нестача водіїв вантажівок залишається найпоширенішою.

У другому кварталі відбулося значне піднесення економіки, ВВП виріс на 5,5%, але з того часу відновлення йде мляво, оскільки проблеми з ланцюгом постачання і криза водіїв вантажівок стримують економіку.

Дані Управління національної статистики показали, що обсяг виробництва в будівельному секторі падає другий місяць поспіль, знизившись на 0,2% в серпні після зниження на 1% в липні, оскільки проблеми з постачанням призвели до браку основних матеріалів і різкого зростання цін.

Відновившись у квітні на 0,9% вище за рівень, що спостерігався до пандемії, будівельний сектор зараз на 1,5% нижче допандемічного рівня.

Управління національної статистики додало, що липневе скорочення також частково пояснюється труднощами в автомобілебудуванні, яке постраждало від глобального дефіциту мікросхем.

Джерело: The Epoch Times