ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Болівії фермери, які вирощують коку, виявили, що експлуатація змінюється зловживаннями. ФОТОрепортаж

Велика Епоха
Віктор Калічу показує листя коки 16 вересня 2021 року. (Autumn Spredemann/The Epoch Times)

Фермер, який займається вирощуванням коки в Болівії, живе в злиднях, тоді як інші пожинають багатства від вирощеного ним врожаю. Раніше він і його родина страждали від переслідувань з боку поліції, які після обрання соціалістів змінилися тим, що він вважає експлуатацією з боку уряду.

60-річний Агустін Калічу працює фермером коки з 20 років на своїй плантації в двох милях від міста Вілла Тунарі, розташованого в регіоні Чапаре в болівійської Амазонії.

Чапаре знаходиться на території департаменту Кочабамба, де вирощування коки дозволено на території до 200 квадратних метрів на сім'ю. Чапаре має історію виробництва листя коки для використання в наркотиках і традиційній медицині.

Ферма Агустіна налічує в цілому 12,3 акра, розділених між різними культурами, включаючи коку. Його дорослий син, Віктор, зустрівся з репортером біля невеликого одноповерхового будинку. У будинку живуть дружина, троє дітей і батько Віктора Калічу. Єдине авто на ґрунтовій дорозі належить молодій людині, яка працює таксистом в Вілла Тунарі, а також допомагає батькові на фермі.

Він вказав на різноманітні культури, вирощувані на фермі його сім'ї, включаючи кукурудзу, картоплю і папаю.Після 30-хвилинної прогулянки по джунглях Віктор Калічу показав найдальшу частину землі своєї сім'ї, де вони вирощують коку.

Агустін Калічу згадав про жорстокі поліцейські рейди.

Агустін Калічу на полі коки своєї сім'ї 16 вересня 2021 року. (Autumn Spredemann / The Epoch Times)

"З нами поводилися гірше, ніж з собаками. Поліція вдиралася в наші ферми [в Чапаре] без ордера і прив'язувала чоловіків до землі, б'ючи їх. Вони вимагали розповісти, де знаходяться наркотики. Ми просто фермери, у нас немає наркотиків", — сказав він в інтерв'ю The Epoch Times. "Мені навіть ніяково говорити про те, що вони творили з нашими жінками".

З 1983 року в регіоні Чапаре діє спеціальна оперативна група поліції по боротьбі з наркотиками під назвою Unidad Móvil Policial para Áreas Rurales (UMOPAR). За словами Агустіна Калічу, через високу концентрацію торгівлі кокаїном в районі міста Чімор, група почала проводити рейди і спалювати ферми коки в околицях.

The Epoch Times звернулася за коментарями до офісу Спеціальної сили по боротьбі з торгівлею наркотиками (FELCN), яка є підрозділом поліції по боротьбі з торгівлею наркотиками, які відповідають за UMOPAR, і отримала відповідь, що їхній офіс "не знає про будь-яких несанкціонованих діях проти кокалерос (фермерів, які вирощують коку)", скоєних UMOPAR.

Колишній міністр при президенті Карлос Ромеро торкнувся теми порушень прав людини, скоєних UMOPAR, під час сесії Багатонаціональної законодавчої асамблеї 21 березня 2019 року. Ромеро заявив, що з 1996 по 2005 рік в Чапаре були допущені порушення прав людини, в тому числі 60 осіб було вбито і 523 затримані. Ромеро також заявив, що після цього стався економічна криза для виробників коки.

Звернення Ромеро було зосереджено на порушеннях прав людини щодо фермерів коки вирощують коку протягом дев'ятирічного періоду, проте колишній член Fuerza de Tarea Conjunta (FTC), військової оперативної групи по боротьбі з наркотиками, який працює в тандемі з UMOPAR, стверджує, що незаконні спалювання ферм коки в Чапаре все ще відбувалися і у 2008 році.

Плантація коки сім'ї Калічу 16 вересня 2021 року. (Autumn Spredemann/The Epoch Times)

Хуану Карлосу Сілес, 32 роки, було 19 років, коли він почав працювати в FTC в Чапаре.

"Ми не повинні були там знаходитися. У нас не було дозволу, це було навіть не законно", — сказав Сілес виданню The Epoch Times.

"Деякі [фермери] тікали, деякі проклинали нас, але жінки благали нас не спалювати їх коку. Я пам'ятаю День матері в тому році, тому що жінка того ж віку, що і моя власна мати, плачучи благала нас не спалювати її [рослини] коки", — сказав Сілес.

Сілес також зізнався, що після трьох місяців роботи в Чапаре з FTC зі знищення посівів коки на фермах, його підрозділ виявив наркотики тільки у двох випадках.

Решта були звичайними фермерами, такими як Агустін Калічу.

"Ми не вирощуємо наркотики. Ми вирощуємо сільськогосподарські культури. Кока використовується для багатьох цілей, наприклад, в натуральній медицині. Те, що ми робимо, законно, але UMOPAR все одно спалив нашу ферму. Вони спалили все, навіть ті культури, які не були кокою", — сказав Агустін Калічу.

Плантація коки сім'ї Калічу 16 вересня 2021 року. (Autumn Spredemann / The Epoch Times)

Віктор Калічу додав, що поліцейські рейди стали причиною того, що виробники коки почали займатися землеробством глибоко в джунглях. Це зробило завдання пошуку кущів коки складним.

Агустін Калічу сказав, що після того, як в 2006 році президентом був обраний Ево Моралес, представник партії "Рух за соціалізм" (MAS), жорстокі поліцейські рейди на його ферму припинилися. Моралес був главою профспілки виробників коки. Його прихід до влади привів до зменшення кількості жорстоких поліцейських переслідувань проти фермерів.

У 2008 році Моралес також вигнав співробітників Управління по боротьбі з наркотиками США.

ЗМІ повідомляють, що MAS заробив мільйони на продажу листя коки наркоторговцям. Для порівняння, літній чоловік сказав, що йому платять всього 8-9 доларів США за кілограм листя коки, які він продає людям, що приїжджають на його ферму на державних автомобілях.

Віктор Калічу і його супроводжуючі йдуть через джунглі до поля коки 16 вересня 2021 року.(Autumn Spredemann/The Epoch Times)

Агустіну Калічу платять готівкою за листя, і він зазвичай може продати весь урожай за одну операцію.

Хоча приватні продажі не йдуть встановленим графіком, прибуток може бути то високим, то низьким. Однак фермер вважає, що в цілому він не може скаржитися, оскільки заробляє по 5 доларів США за кілограм листя, коли продає безпосередньо на державні ринки в Кочабамба і Ла-Пасі, де жителі купують коку для традиційних медичних цілей. Але в кінцевому підсумку його сім'я живе в бідності.

"Важко заробити на життя для сім'ї, бувши просто фермером, навіть якщо ти вирощуєш коку", — пояснив Віктор Калічу.

Коли його запитали, як він ставиться до того, що йому платять так мало, Агустін Калічу просто знизав плечима: "Я хочу жити в мирі зі своєю сім'єю. Я досіасу заробляю на своїх [листі] коки більше, ніж до приходу до влади MAS".

Моралес пішов з поста президента після спірних загальних виборів 10 листопада 2019 року. Партія MAS була переобрана до влади з Луїсом Арсе як президента в жовтні 2020 року. Арсе був міністром економіки під час 13-річного перебування Моралеса при владі.

Віктор Калічу з кукурудзою, що росте на фермі його сім'ї 16 вересня 2021 року. (Autumn Spredemann / The Epoch Times)

Джерело: The Epoch Times