ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ефіопії загрожує голодна смерть. Співробітників ООН депортують

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед був приведений до присяги на другий термін Uncredited/AP/dpa/dpa)

400 000 жителям в Ефіопії загрожує голодна смерть. Але уряд Абія Ахмеда депортує співробітників ООН. Глава ООН відреагував незвично різко, заявивши, що на карту поставлена честь організації.

У зв'язку з сильним голодом і політичною кризою в Ефіопії Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш посилив свій тон стосовно прем'єр-міністра Абія Ахмеда. "Наші колеги на місцях передають нам все більш тривожні свідчення очевидців страждань — в тому числі все більше повідомлень про смерті, пов'язаних з голодом", — сказав Гутерріш на спеціальній сесії Ради Безпеки ООН в Нью-Йорку в середу. "Криза посилилася. Доступ для гуманітарної допомоги, особливо в кризовий регіон Тиграй, був "суворо обмежений", хоча він повинен був бути забезпечений" безперешкодно ", — сказав він.

У листопаді 2020 року уряд лауреата Нобелівської премії миру Абія Ахмеда початок військовий наступ проти Народно-визвольного фронту тигра (НОФТ), який до цього часу утримував владу в однойменному регіоні на півночі Ефіопії. Передумовою послужили роки напруженості між НОФТ і урядом в Аддіс-Абебі. Водночас в конфлікт були долучені й інші учасники, в тому числі еритрейські війська й ополченці.

Безпрецедентне вигнання семи співробітників ООН минулого тижня призвело до нової ескалації і гніву на адресу глави ООН Гутерріша. Міністерство закордонних справ в Аддіс-Абебі звинуватило їх в упередженості. "Ми вважаємо, що Ефіопія порушує міжнародне право", — сказав Гутерріш у відповіді послу Ефіопії в ООН, який був присутній на зустрічі. Він зажадав надати документи по конкретнім звинуваченням на адресу його працівників. Виступаючи перед журналістами після напруженої зустрічі, Гутерріш сказав: "Я повинен захистити честь Організації Об'єднаних Націй".

За словами Гутерріша, через конфлікт, до семи мільйонів осіб в регіонах Тиграй, Амхарці і Афар зараз гостро потребують в допомоги. "Це включає понад п'ять мільйонів осіб в Тиграй, де, за оцінками, 400 000 осіб живуть в умовах, схожих на голод". НОФТ звинувачує уряд у геноциді, а Абій Ахмед звинувачує організацію в розпалюванні конфлікту на етнічному грунті. Крім того, Гутерріш розповів про "глибоко тривожних повідомленнях" про сексуальне насильство та інших злочинах проти жінок і дітей.

Згідно з попередніми даними ООН, ситуація в Ефіопії на цей час, є найважчою кризою голоду за останнє десятиліття. У середу Гутерріш провів порівняння з голодом в Сомалі в 2011 році.

У середу посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд також використовувала сильні слова: "Діям ефіопського уряду немає ніякого виправдання, ніякого". За її словами, висилка співробітників ООН була безрозсудною, і ця акція була спрямована на залякування. Якщо уряд Ефіопії не змінить свій курс, Рада Безпеки ООН буде змушена вжити заходів проти країни.

Джерело: The Epoch Times