ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Греція закликає ЄС виконувати взяті зобов'язання щодо біженців

Велика Епоха
Нотіс Мітарачі. (JOHN THYS/POOL/AFP via Getty Images)

Міністр міграції Греції Нотіс Мітарачі закликав Брюссель і Анкару дотримуватися угоди про біженців. "Спільна декларація повинна дотримуватися обома сторонами. ЄС також взяв на себе зобов'язання перед Туреччиною щодо безвізового режиму і торгівлі, які він повинен виконувати", — сказав він в інтерв'ю Die Welt.

Туреччина, своєю чергою, повинна "забрати назад тих, хто не має права на міжнародний захист", — сказав Мітарачі. "Зараз ми хочемо репатріювати 1 908 прохачів притулку, яким було відмовлено в наданні притулку, але Туреччина їх не приймає". У найближчі тижні представники ЄС планують відправитися до Туреччини для переговорів про продовження угоди.

Мітарачі також критикує прикордонну політику Туреччини. Анкара повинна "скоротити міграційні потоки в ЄС і запобігти створенню нових маршрутів контрабандистами", — сказав він. "Люди все ще намагаються покинути турецькі береги і нелегально в'їхати в ЄС".

Мітарачі відкинув звинувачення в тому, що Греція використовує так звані "методи відтискування" проти мігрантів. "Тим, ​​хто прибуває в Грецію, надається процедура надання притулку, але це не означає, що у нас немає меж", — сказав він.

Комісія ЄС попросила Афіни створити незалежний механізм моніторингу, щоб гарантувати, що ніхто не буде незаконно повернутий на кордоні. Відповідаючи на це питання, Мітарачі сказав: "Комісія не пропонувала правила, що зобов'язують всі 27 країн створити механізм моніторингу".

Завдання судової влади — контролювати виконавчу владу. Захоплення влади талібами в Афганістані викликало в Європі побоювання з приводу нової хвилі біженців. Поки що цього не сталося: "Поки що ми не спостерігаємо масового виходу", — сказав Мітарачі. Головне зараз — "захистити людей в Афганістані і навколо нього". Ми повинні більш тісно співпрацювати з міжнародними організаціями на місцях та допомагати сусіднім країнам запобігати гуманітарній кризі".

Джерело: The Epoch Times