ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Після двох місяців мовчання Північна і Південна Корея відновили спілкування

Велика Епоха
У фокусі: північнокорейський солдат фотографує південнокорейського солдата на міжкорейському кордоні в районі Пханмунджом. (Lim Byug-Shick/dpa)

Північна і Південна Корея відновили спілкування в понеділок після того, як Пхеньян припинив його в серпні, що викликало міжнародні хвилювання. Міністерство об'єднання Південної Кореї повідомило, що офіційні особи обох країн провели першу телефонну розмову приблизно за два місяці.

"З відновленням каналів зв'язку між Півднем і Північчю уряд вважає, що закладена основа для відновлення міжкорейських відносин", — йдеться в заяві міністерства.

Наступна заява надійшла з Північної Кореї: глава держави Кім Чен Ин "висловив намір відновити перервані канали зв'язку між Північчю і Півднем", — повідомило в понеділок північнокорейське інформаційне агентство KCNA. Воно заявило, що цей крок є спробою встановити "міцний мир" на Корейському півострові.

Це рішення було прийнято всього через кілька днів після того, як Пхеньян викликав стурбованість міжнародного співтовариства серією ракетних випробувань. Випробування спонукали Раду Безпеки ООН провести екстрене засідання.

В кінці липня дві країни подали сигнал, схожий на зближення, оголосивши про відновлення транскордонного спілкування. До цього зв'язок між Північчю і Півднем був перерваний на рік. Але ослаблення напруженості тривало недовго: менше ніж через два тижні Північна Корея перестала відповідати на дзвінки.

У червні минулого року Пхеньян в односторонньому порядку перервав усі офіційні військові і політичні комунікації після того, як активісти відправили через кордон листівки проти Пхеньяна.

Джерело: The Epoch Times