ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Уповільнення пандемії стимулює найбільший потік найму пілотів авіакомпаній за останні десятиліття

Велика Епоха
Пілоти розмовляють після виходу з літака авіакомпанії Delta Airlines у національному аеропорті імені Рональда Рейгана в Арлінгтоні, штат Вірджинія, 22 липня 2020 року. (Michael A. McCoy/Getty Images)

Через пандемію авіакомпаніям США в наступному році необхідно буде найняти як мінімум 7000 нових пілотів, щоб заповнити прогалини, що виникли внаслідок дострокового виходу на пенсію бебі-бумерів (післявоєнного покоління ― 1946-1960рр.) і викупу зобов'язань за контрактом.

За словами Луїса Сміта, генерального директора FAPA, консалтингової компанії з навчання пілотів і підбору персоналу, авіаційна галузь нині переживає найбільше зростання найму нових співробітників за останні десятиліття. Причому не тільки рядових працівників першої лінії, таких як оператори реєстраційної стійки і персонал з обслуговування повітряного судна на пероні, а й висококваліфікованих фахівців, таких як пілоти, яким потрібні роки дорогого навчання, перш ніж приступити до роботи.

З нестачею пілотів та інших членів екіпажу авіакомпанії зіткнулися вже цього літа. Погодні умови та технічні проблеми призвели до тисяч затримок і скасувань рейсів. І це при тому, що графік пілотів більшості авіаперевізників становив лише близько 80% від норми 2019 року.

За словами Сміта, непередбачувана політика «стоп-вперед» щодо стримування пандемії, викликала гойдалки в роботі навчальних закладів авіації по всьому світу: в останні кілька місяців студенти то кидали льотні школи, то знову поверталися. Авіакомпанії почали пропонувати бонусні пакети на суму до $150 тис.

«Вантажоперевізний бізнес теж зростає, хоча у них і не було таких збитків, як у великих авіакомпаніях. Їм не довелося звільняти та викуповувати зобов'язання за контрактом. Завдяки ковіду потреба в повітряних перевезеннях вантажів зросла, і зараз цей бізнес тільки зростає», ― зазначив Сміт.

У суботу FAPA, що базується в Сент-Луїсі, відкриває в Ірвінгу штату Техас ярмарок вакансій для пілотів. У ній візьмуть участь рекрутери (фахівці з найму) більшості великих регіональних авіакомпаній. American Airlines також направить своїх агентів для пошуку нових льотчиків. Регіональні пілоти є основним джерелом для таких найбільших авіакомпаній, як American Airlines та Southwest.

Компанія FAPA.aero (Майбутні професіонали американської авіації) заздалегідь оголосила реєстрацію для початківців пілотів на участь у заході.

American Airlines заявила, що у наступному році планує найняти 1000 пілотів, після набору 350 до кінця цього року.

Через те, що велика кількість льотчиків знаходиться в передпенсійному віці, авіакомпанії критично потребують пілотів. У майбутньому році тільки одна American Airlines очікує виходу на пенсію 585 пілотів. Пік же виходу на пенсію доведеться на 2025 рік, коли 908 пілотів досягне 65-річного віку.

Разом з тим, авіакомпаніям стає все важче знайти нових пілотів через дороге навчання, яке в приватних льотних школах перевищує $100 тис. ― сума досить обтяжлива для студентів. Щоб покрити витрати на навчання в деяких льотних школах, регіональні авіакомпанії підвищили заробітну плату льотчикам і запровадили бонусні програми. Так, початківці пілоти регіональних авіаліній американської компанії American Airlnes зараз заробляють понад 50 доларів за годину, що в тричі вище, ніж десять років тому.

Джерело: The Epoch Times