ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Amnesty International розслідує позасудові страти талібами 13 осіб

Велика Епоха
Боєць талібів в Афганістані. (JAVED TANVEER/AFP via Getty Images)

Згідно зі звітом правозахисної організації Amnesty International, радикальні ісламські таліби вчинили військовий злочин, убивши 13 представників меншини хасара.

В афганській провінції Дайкунди дев'ять співробітників сил безпеки поваленого афганського уряду були страчені без суду і слідства бойовиками Талібану, хоча вони здалися в полон, йдеться в опублікованому у вівторок розслідуванні Amnesty. Згідно зі звітом, ще двоє співробітників служби безпеки були вбиті при спробі втечі. Два мирних жителів загинуло під перехресним вогнем.

На думку Amnesty International, позасудові страти, в цілому 13 осіб повинні бути класифіковані як військові злочини. Серед убитих цивільних осіб, як повідомляється, була 17-річна дівчина. У своєму звіті правозахисна організація вивчила фотографії та відеозаписи загиблих, зроблені після інциденту.

Генеральний секретар Amnesty International Аньєс Калламар рішуче засудила цей інцидент. "Таліби стверджують, що вони не переслідують колишніх співробітників попереднього уряду, але ці вбивства суперечать їх заявами", — сказала вона.

Меншість хасара століттями зазнавала переслідувань в Афганістані, де більшість складають суніти. Талібан і джихадистське ополчення "Ісламська держава" вважають їх єретичною сектою. Таліби повернули собі владу в країні в середині серпня на тлі виведення американських військ з Афганістану.

Джерело: The Epoch Times