Понеділок, Січ 24, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Суперечка з приводу проєктів реформ: боротьба Байдена з власною партією

Неділя, 10 жовтня 2021 року

Джо Байден вирушає в подорож по США. (Joshua Roberts/Getty Images)

Президент США Джо Байден хоче переконати бунтівних парламентарів зі своєї власної партії та населення країни в правильності своїх планів реформ під час поїздки по США. Найближчими днями він "об'їде всю країну, щоб пояснити, чому це так важливо", — сказав Байден в суботу у Вашингтоні перед від'їздом в американський штат Делавер.

Байден хоче провести через Конгрес інфраструктурний пакет вартістю 1,2 трильйона доларів і пакет соціальних заходів вартістю 3,5 трильйона доларів. Але обидва плани можуть зазнати невдачі через запеклі суперечки між лівим і помірним крилом Демократичної партії.

Байден пообіцяв "працювати як чорт", щоб домогтися прийняття двох законодавчих пакетів. "І я думаю, що ми їх приймемо", — сказав президент журналістам. "Жоден з цих законів не є радикальним або необґрунтованим, якщо розглядати їх окремо".

Тим часом переговори між Білим домом і представниками Конгресу продовжилися у вихідні після того, як в п'ятницю голосування по інфраструктурному пакету в Палаті представників довелося знову відкласти.

Депутати лівої фракції загрожують провалити інфраструктурний пакет, якщо заплановані соціальні реформи не будуть просуватися одночасно. Вони побоюються, що пакет реформ в галузі освіти, сім'ї, поліпшення догляду за дітьми, розширення національного медичного страхування і захисту клімату може стихнути в Сенаті, як тільки пакет інфраструктури буде схвалений, і тоді у них більше не буде важелів впливу.

Два сенатори демократа — Джо Манчин і Кірстен Синема — відкидають соціальний пакет як занадто дорогий. Але оскільки демократи лише незначна більшість у Сенаті, вони не можуть дозволити собі жодної незгоди. Протягом декількох днів Білий дім і лідери демократів в Конгресі гарячково шукали компроміс.

Суперечка про два гігантські інвестиційні пакети — не єдине занепокоєння Байдена. США також загрожує дефолт в середині жовтня, якщо до цього часу не буде підвищено стелю боргу. Тут демократам доведеться поборотися з фракцією опозиційних республіканців.

Він сподівається, що республіканці не будуть настільки "безвідповідальними", щоб відкладати рішення до тих пір, поки не стане занадто пізно, сказав Байден в суботу. "Це було б абсолютно безсовісно, такого ніколи не траплялося раніше, і я сподіваюся, що цього не відбудеться", — сказав Байден.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...