ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Студенти подали позов проти обов'язкової вакцинації в Університеті Святого Джона, посилаючись на використання тканин ембріона в тестах

Велика Епоха
Флакони з вакцинами від COVID-19 компаній Pfizer і Moderna, 21 вересня 2021 року. (Rogelio V. Solis/AP Photo)

Група студентів університету Святого Іоанна в Нью-Йорку подала в суд на навчальний заклад через вимогу обов'язкової вакцинації від COVID-19, яка, за їхніми словами, порушує їхні релігійні переконання щодо абортів.

17 студентів подали позов до Верховного суду округу Саффолк проти католицького університету, розташованого на Манхеттені. За даними New York Post, вони вимагають відшкодування збитку в розмірі 2,75 мільйона доларів, якщо університет не змінить свою позицію.

У судових документах студенти заявили, що вакцини від COVID-19, які застосовуються в США, були протестовані з використанням "абортованих тканин плоду або людських ембріональних стовбурових клітин".

Згідно зі звітом, опублікованим у Британському медичному журналі, в процесі виробництва вакцини Johnson & Johnson використовувалися клітинні лінії, отримані в результаті планових абортів, зроблених кілька десятиліть тому. У вакцинах від компаній Pfizer і Moderna проти COVID-19, що застосовуються в США, використовували ці клітинні лінії при тестуванні, але не у виробництві.

"Як благочестивий римський католик, я вважаю, що життя дорогоцінне. В Десяти заповідях сказано: "Не убий", — сказав один зі студентів, які подали позов, в інтерв'ю газеті Post.

Хоча університет Святого Іоанна пропонує релігійне звільнення від вимоги обов'язкової вакцинації, він відхилив прохання студентів, які подали позови, заявивши, що є питання щодо "істинності їх нібито релігійних переконань".

"Численні заяви були нами відхилені, тому що студенти представили матеріали, куплені в інтернеті або скопійовані дослівно з онлайн-джерел, що ставить під сумнів справжність їх ймовірних релігійних переконань", — сказав співробітник університету Святого Іоанна виданню Post.

Подібний випадок стався минулого місяця, коли чотири студентки подали до суду на Крейтонський університет — католицький єзуїтський навчальний заклад в Небрасці, за відмову надати їм відведення від вакцинації проти COVID-19 через релігійні переконання. Дівчата стверджували, що навіть непряме відношення до абортів мучить їх совість.

"Використання фетальної тканини, фетальних клітин або будь-якого продукту аборту при розробці або тестуванні вакцини або будь-якого медичного лікування викликає у мене огиду", — написала одна зі студенток в заяві під присягою. "Це щире релігійне переконання, яке впливає на мої моральні та етичні погляди на світ".

Згідно з судовими документами, Крейтонський університет спочатку пропонував медичне звільнення і тимчасове звільнення на період, поки вакцини були схвалені федеральним урядом лише для екстреного використання. Студенти отримали тимчасове звільнення, термін дії якого закінчився 23 серпня, коли вакцина Pfizer-BioNTech отримала офіційний дозвіл федерального уряду на використання при обов'язковій вакцинації.

Рішенням від 22 вересня суддя відхилив клопотання студенток про тимчасову заборону на вакцинацію, заявивши, що їх справа, швидше за все, зазнає невдачі, тому що тоді вони прийняли тимчасове звільнення.

Джерело: The Epoch Times