ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Штам «Дельта» кидає тінь на економіку Східної Азії і Тихого океану в довгостроковій перспективі: Світовий банк

Велика Епоха
Працівник зварює сталеві прути на заводі в Ханчжоу, у східній китайській провінції Чжецзян, 15 травня 2020 року. (STR/AFP)

Всесвітній банк зробив заяву про те, що штам «Дельта» COVID-19 стримує відновлення економіки в країнах Східної Азії та Тихого океану, що в довгостроковій перспективі призведе до економічного спаду і нерівності.

Тестування, відстеження та ізоляція серед населення виявились менш ефективними проти більш заразного штаму «Дельта», що частково призвело до блокувань та обмежень з метою приборкати більший спалах, заявив Всесвітній банк у своєму оновленому економічному огляді "Східна Азія і Тихоокеанський регіон осінь 2021", опублікованому 27 вересня.

"Хвороба завдає шкоди економіці та навряд чи зникне в доступному для огляду майбутньому", — говориться у доповіді. Згідно з висновками, загальне економічне зростання в цьому регіоні прогнозується на рівні 7,5%.

Очікується, що Камбоджа, Малайзія і Монголія до 2022 року відновлять рівень виробництва, який був до пандемії; проте Філіппіни, Таїланд і багато інших тихоокеанських островів залишаться у 2023 році на низькому рівні, — говориться в документі.

Темпи зростання в Китаї сповільнилися, йдеться в документі. Згідно з офіційними даними, опублікованими Пекіном, зростання виробництва на китайських заводах в серпні досягло 13-місячного мінімуму, що пов'язано зі спалахами штаму «Дельта» на внутрішньому ринку країни й глобальними збоями постачання на світовому ринку.

В результаті регіональний рівень зайнятості скоротився приблизно на 2% в період з 2019 по 2020 рік.

Чоловік розкладає суху цеглу перед випалом на цегельному заводі на околиці Каджху, провінція Ачех, Індонезія, 18 листопада 2020 року. (Chaideer Mahyuddin / AFP)

У доповіді говориться, що до 2023 року в Індонезії та на Філіппінах ще 8 мільйонів осіб зіткнуться з бідністю.

Бірма (також відома як М'янма), одна з найбільш постраждалих країн, зіткнеться з найбільшим скороченням зайнятості в умовах воєнного захоплення і громадянської непокори.

«У той час, як постраждали всі домогосподарства, найбільш бідні з більшою ймовірністю втратять дохід, продадуть виробничі активи, зіткнуться з голодом і неможливістю отримувати освіту для дітей», — йдеться в доповіді.

В Індонезії, Монголії та на Філіппінах фірми втратили в середньому не менше 40% від свого звичайного місячного обсягу продажів і скоротили робочі місця, а найбільше постраждали мікро-фірми, що не мають доступу до передових технологій і державної підтримки, відзначає Всесвітній банк.

Однак, як з'ясували дослідники, внутрішня економічна діяльність, до цього часу, була мало чутлива до вірусу.

У травні 2020 року при рівні захворюваності на вірус, що становить один випадок на 1000 осіб, промислове виробництво знизилося на 5%. До червня 2021 року вплив вірусу був незначним.

Джерело: The Epoch Times