ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Лікарі попереджають про поширення примусового видаляння органів на Заході

Велика Епоха
Лікарі попереджають про поширення примусового видаляння органів на Заході

За словами засновника організації «Лікарі проти насильницького видаляння органів» (DAFOH), на Заході спостерігається підвищена тривога: Китай намагається знищити й замінити «принцип вільної, добровільної згоди» щодо вилучення органів своєю «системою насильницького видаляння органів». Зараз доктор Торстен Трей закликає ООН, нарешті, відправити в Китай незалежних слідчих, у такий спосіб, виконуючи волю близько трьох мільйонів осіб, які підписали петиції.

Комуністичний режим Китаю планує експортувати у світ жорстоку практику насильницького видаляння органів, попереджає доктор Торстен Трей, засновник і виконавчий директор організації «Лікарі проти насильницького видаляння органів» (DAFOH). Щойно Пекіну вдасться розбити етичні стандарти, встановлені Заходом на ринку трансплантації органів, центральний уряд введе практику насильницької трансплантації органів.

В інтерв’ю програмі EpochTV «Crossroads» (Перехрестя), д-р Трей сказав, що китайська комуністична партія також хоче лідирувати в секторі трансплантації, з огляду на її амбіції домінувати в багатьох галузях.

«У західних країнах ми слідуємо етичним нормам заради блага пацієнта. Є причина для періоду очікування. Він ґрунтується на вільній, добровільній згоді, як основі, донорства органів», — сказав лікар.

Але, дивлячись на торгівлю органами в Китаї, він попереджає: «Цей принцип вільної, добровільної згоди загалом зруйнований системою насильницького видаляння органів».

Іншими словами, китайський режим розглядає західні медичні стандарти, як загрозу своїй практиці насильницького видаляння органів. «Тому Китай дуже зацікавлений у руйнуванні цієї [західної] системи, щоби зробити примусове видаляння органів загальним стандартом у трансплантології», — говорить Трей.

Китай є одним із найпопулярніших напрямів трансплантаційного туризму, оскільки китайські лікарні пропонують пересадку органів із дуже коротким часом очікування, стверджуючи водночас, що органи надходять «із системи добровільного донорства країни». Пекін стверджує, що з 2015 року припинив постачати органи страчених ув’язнених.

Послідовники Фалуньгун як основне джерело органів

Однак Народний трибунал, що базується в Лондоні, у своєму звіті за 2019 рік принципово спростував це твердження Комуністичної партії Китаю (КПК). Він дійшов висновку, що заявлена практика примусового видаляння органів відбувається в «чималих масштабах» у Китаї, причому головним джерелом органів є практикувальники Фалуньгун.

Послідовники Фалуньгун — духовної практики, також відомої як Фалунь Дафа — переслідуються китайським режимом з 1999 року. У 2006 році вперше були висунуті звинувачення в насильницькому видалянні органів ув’язнених послідовників Фалуньгун.

Щойно Китай стане домінувати в секторі трансплантації, він встановить «нові стандарти» в трансплантації, попередив д-р Трей. Він також застеріг, що з цього моменту Пекін буде без обмежень «знищувати» в’язнів совісті, без міжнародного контролю або критики.

Страх перед втратою грошей і впливу

Страх перед економічною відплатою з боку Пекіна частково змусив світ заплющити очі на «китайський режим, що вбиває невинних людей і насильно видаляє їхні органи для отримання прибутку», сказав один лікар на недавньому міжнародному саміті з прав людини.

Незабаром після того, як суд у Лондоні опублікував свій остаточний звіт, доктор Уелдон Гілкріз, помічник директора DAFOH і фахівець із раку шлунково-кишкового тракту в Університеті Юти, звернувся до глави системи охорони здоров’я свого університету. Сподіваючись на дискусію про те, як вони як інститут повинні будуть реагувати на такі зловживання.

Фактично, він сказав мені, що не сумнівається в тому, що китайська комуністична партія спроможна на такі звірства й що це дійсно відбувається, але якщо ми заговоримо, Китай просто відправить усіх своїх студентів у Техас», — сказав Гілкріз.

«Ви безумовно отримуєте підтримку на індивідуальному рівні, але коли ви намагаєтеся довести це до інституціонального рівня, стає оглушливо тихо», — сказав він в інтерв’ю Epoch Times.


Резолюції про припинення видаляння органів і трансплантаційного туризму

Доктор Трей сказав, що в нього була можливість поговорити з декількома людьми, які мало не стали жертвами насильницького видаляння органів у Китаї в останні роки. Лікар розмовляв із людьми, які розповіли йому про те, як їх піддавали неодноразовим аналізам крові під час утримання під вартою в Китаї. Один колишній в’язень стверджував, що під час аналізу крові поліцейські сказали йому, що його органи можуть бути видалені.

У 2016 році Палата представників Конгресу США одноголосно прийняла резолюцію H.Res. 343, у якій також містився заклик припинити видаляння органів китайським режимом.

У березні нові законопроєкти щодо боротьби з насильницьким видалянням органів і торгівлею людьми були внесені як у Сенат США (Stop Forced Organ Harvesting Act of 2021, S.602), так і в Палату представників (Stop Forced Organ Harvesting Act of 2021 H.R.1592).

Санкції за участь у незаконній трансплантації органів

Якщо законопроєкти будуть прийняті, уряд США набуде право відмовляти у видаванні паспортів або відкликати їх у всіх, хто причетний до незаконної купівлі органів. Вони також заборонять експорт хірургічного обладнання «Зроблено в США» для трансплантації органів іноземним компаніям, пов’язаним зі злочинністю.

Заклики до Китаю припинити практику примусового видаляння органів знаходять відгук і підтримку з боку міжнародної спільноти. Доктор Трей сказав, що його організація витратила шість років — до 2018 року — на створення глобальної петиції, яка зібрала понад три мільйони підписів. Серед іншого, у ній міститься заклик до Верховного комісара ООН із прав людини домагатися припинення видаляння органів у Китаї.

«Тепер ми вимагаємо, щоб Організація Об’єднаних Націй і незалежні слідчі відправилися в ці табори [в Китаї] для проведення розслідування», — сказав д-р. Трей.

Джерело: The Epoch Times