ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Європейський Союз закриває очі на "справжні податкові гавані", але хоче внести бідні країни в "чорний список"

Велика Епоха
Голова Європейської народної партії (ЄНП) Манфред Вебер (STEFANIE LOOS/AFP via Getty Images)

У вівторок ЄС представив новий список офшорної зони, з якого були виключені Ангілья, Домініка і Сейшельські острови. У список, який був узгоджений міністрами фінансів в Люксембурзі, тепер входять дев'ять державних одиниць, які класифікуються як ті, що "не співпрацюють".

Це три території США — Американське Самоа, Гуам та Віргінські острови США, а також Фіджі, Палау, Панама, Самоа, Тринідад, Тобаго і Вануату.

Ангілья, Домініка і Сейшельські острови були переведені в сірий список країн, які хочуть відповідати міжнародним податковим стандартам, але поки не роблять цього.

Британська гуманітарна організація Oxfam, яка проводить кампанії проти бідності в усьому світі, розповіла про "жарт" на тлі публікації Pandora Papers (Документи Пандори). Європейський Союз закриває очі на "справжні податкові гавані", але хоче внести бідні країни в "чорний список", — говорить експерт Oxfam з податкових питань Кьяра Путатуро.

Коста-Ріка, Гонконг, Малайзія, Північна Македонія, Катар і Уругвай були включені в сірий список, згідно з даними ЄС, в той час як Австралія, Есватіні і Мальдіви були виключені з нього.

Європол повинен далі себе розвивати

Зважаючи на останні викриття про секретні підставні офшорні компанії, якими керують сотні політиків, голова Європейської Народної Партії (ЄНП) Манфред Вебер закликав поліцейське управління ЄС Європол до подальшого розвитку.

"Нам потрібно свого роду європейське ФБР, європейська сфера компетенції для наших слідчих органів, для подальшого розвитку Європолу в свого роду податковий орган", — сказав Вебер в програмі" Morgenmagazin "на каналі ZDF у вівторок. Тільки тоді "наші закони дійсно знайдуть зуби", — додав він.

Вебер раніше закликав переглянути так званий "чорний список", в якому ЄС визначає країни і території як офшорні зони. "Для мене це дуже ясний випадок, коли ми, європейці, повинні стати жорсткішими", — підкреслив він, особливо щодо прем'єр-міністра Чехії Андрія Бабіша, який також імовірно залучений в офшорний бізнес.

Міжнародна дослідницька мережа ICIJ опублікувала в неділю документи "Pandora Papers", в яких звинувачуються понад 330 політиків і чиновників по всьому світу, включаючи 35 чинних і колишніх глав держав і урядів. Стверджується, що вони укладали таємні угоди в значних масштабах через підставні офшорні компанії.


Джерело: The Epoch Times