ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Каліфорнія вводить повсюдну обов'язкову вакцинацію школярів

Велика Епоха
Можливість вакцинації в Каліфорнії. (Justin Sullivan/Getty Images)

Каліфорнія — перший штат США, який ввів повсюдну вимогу про вакцинацію школярів проти коронавірусу. Вакцинація проти коронавірусу стане обов'язковою умовою для участі в класних заняттях з наступного року, оголосив в п'ятницю губернатор Гевін Ньюсом. "Наші школи вже вимагають щеплень від кору, свинки і інших захворювань. Чому? Тому що щеплення працюють".

Вакцина проти коронавірусу тепер буде включена в список обов'язкових щеплень для школярів, пояснив політик Демократичної партії. За його словами, суть полягає в тому, щоб забезпечити дітям "безпеку і здоров'я".

Однак обов'язкова вакцинація буде застосовуватися тільки після того, як вакцина буде повністю схвалена FDA для відповідної вікової групи. На сьогодні вакцина компанії Biontech/Pfizer повністю схвалена в США з 16 років і має схвалення для екстреної допомоги дітей у віці від 12 до 15 років.

Дотепер не існує схвалення для дітей молодше дванадцяти років. Для вакцин компаній Moderna і Johnson & Johnson, які також використовуються в США, дотепер існують екстрені дозволи з 18-річного віку.

Ньюсом заявив в п'ятницю під час відвідин школи в Сан-Франциско, що обов'язкова вакцинація для відповідних вікових груп набере чинності 1 січня або 1 липня наступного року, в залежності від розвитку подій. Можливі виключення з релігійних або медичних причин. Не щеплені школярі також зможуть відвідувати заняття через інтернет.

Вимоги поширюються як на державні, так і на громадські школи. Шкільний округ каліфорнійського мегаполіса Лос-Анджелес вже оголосив про обов'язкову вакцинацію учнів на початку вересня.

У США питання про обов'язкову вакцинацію викликає багато суперечок. Консервативні республіканці в переважній більшості відкидають вимоги до масок і обов'язкової вакцинації.

Джерело: The Epoch Times