ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Губернатор Техасу видав указ про заборону примусової вакцинації будь-якою юридичною особою

Велика Епоха
Губернатор Техасу Грег Ебботт виступає на пресконференції в Капітолії в Остіні штату Техас 8 червня 2021 року (Montinique Monroe/Getty Images)

У понеділок губернатор Техасу Грег Ебботт видав указ, що забороняє підприємствам і організаціям, зокрема приватних підприємців штату примушувати своїх співробітників до обов'язкової вакцинації.

«Вакцина від COVID-19 безпечна, ефективна та є кращим захистом від вірусу, але її введення має бути добровільним, а не примусовим», ― йдеться в заяві Ебботт після підписання указу.

У виконавчій постанові (pdf) йдеться: «Жодна юридична особа Техасу не може нікого примушувати до вакцинації проти COVID-19, будь то службовці або споживачі, які виступають проти щеплення з будь-яких особистих причин, релігійних переконань або медичних поглядів, у тому числі з причини попереднього одужання від COVID-19».

«Цим указом я припиняю дію всіх відповідних законодавчих актів тою мірою, в якій це необхідно для дотримання виконання даної заборони», ― наголошується в указі Ебботт.

Це питання він поставив на порядок денний третьої спеціальної законодавчої сесії, скликання якої закінчується 19 жовтня, для прийняття законодавцями аналогічного закону, що розширює заборону на вакцини.

«Цей указ буде скасований після прийняття відповідного закону», ― написав Ебботт.

У вересні президент Джо Байден видав указ, який зобов'язує приватні компанії зі штатом від 100 працівників й більше, щотижня проводити вакцинацію або тестування своїх робітників. Після набрання чинності даного указу компаніям загрожує штраф у розмірі $13600 за кожне порушення.

Ебботт назвав заходи, вжиті Байденом «посяганням на приватний бізнес». Губернатор заявив, що «Техас вже працює над тим, щоб зупинити узурпацію влади», об'єднавши понад десятка штатів для протистояння мандату про вакцинацію.

У тексті останнього указу (GA-40) Ебботту йдеться: «Ще один випадок перевищення федеральних повноважень ― адміністрація Байдена змушує примушувати приватні підприємства вводити в дію мандати на вакцинацію від COVID-19 для персоналу, що призводить до перебоїв у роботі, погрожуючи подальшому одужанню Техасу від пандемії».

Він додав: «Мільйони техасців знаходяться під загрозою втрати засобів до існування через заперечення проти вакцинації з особистих, релігійних або медичних причин, у тому числі з причини попереднього одужання від COVID-19».

У своєму розпорядженні губернатор вказав законодавчим зборам Техасу «подбати про винятки, що надають людям право відмовлятися від примусової вакцинації з особистих або медичних причин».

У червні Ебботт підписав закон, що забороняє держустановам і приватним підприємствам вимагати підтвердження вакцинації проти COVID-19 для прийняття на роботу або доступу до роботи. Підприємства, що не дотримуються цього закону, не зможуть укласти державний контракт або отримати грант.

Попередній указ щодо паспортів вакцин, підписаний Ебботтом у квітні, не поширювався на приватні підприємства.

Джерело: The Epoch Times