Субота, Жов 16, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Два засновники та один провідний інвестор компанії Moderna потрапили в список найбагатших людей Forbes

Четвер, 14 жовтня 2021 року

Приготована вакцина COVID-19 Moderna в безплатній клініці Лесоннак в Орандж, Каліфорнія, 9 березня 2021 року. (John Fredricks/The Epoch Times)

Два засновники Moderna та один з найбільших інвесторів цієї фармацевтичної та біотехнологічної компанії увійшли до списку Forbes найбагатших людей США після розробки вакцин від COVID-19, які використовуються у всьому світі.

 

За даними Forbes, в той час, як решта світу боролася падінням економік, втратою робочих місць і фінансовими труднощами, загальний статок 400 найбагатших американців за останній рік зріс більш ніж на 40% і склав $ 4,5 трлн.

Серед них троє з компанії Moderna, чия вакцина від COVID-19 була дозволена для використання Управлінням з контролю за продуктами та ліками США 18 грудня 2020 року. Відтоді було введено 152 мільйони доз вакцини Moderna.

Співзасновник та нинішній голова Нубар Афеян, співзасновник і член ради директорів Роберт Лангер і інвестор Тімоті Спрінгер увійшли до списку Forbes у 2021 році з вимогою мінімальної суми чистого капіталу в $ 2,9 млрд.

Спрінгер зайняв 176 місце в списку з чистим капіталом в $ 5,9 млрд, Афеян на 212 місці з $ 5 млрд, а Лангер відстав усього на 10 місць, зайнявши 222 місце з капіталом в $ 4,9 млрд.

72-річний Спрінгер — імунолог і професор біологічної хімії та молекулярної фармакології в Гарвардському університеті. У 2010 році він інвестував $ 5 млн у Moderna. Зараз він володіє 3,5% акцій фірми, а також має частки в трьох невеликих публічних біотехнологічних компаніях фірми: Selecta Biosciences, Scholar Rock і Morphic Theotherapy.

59-річний Афеян — засновник і генеральний директор компанії Flagship Pioneering, який займається інноваціями в галузі біологічних наук, Кембридж, штат Массачусетс. Інженер народився в Бейруті у сім'ї вихідців з Вірменії, але втік із сім'єю в Монреаль під час громадянської війни в Лівані у 1975 році. Крім частки в Moderna, він також володіє акціями понад десяти біотехнологічних компаній в Сполучених Штатах.

73-річний Лангер — учений і професор Массачусетського технологічного інституту, де він очолює лабораторію. Йому належить 3% акцій Moderna, а також акції SQZ Biotechnologies, Seer і Sigilon Therapeutics, які він заснував разом зі студентами-випускниками своєї лабораторії.

Moderna, її конкурент Pfizer та їх німецький партнер BioNTech з початку пандемії продали вакцини на мільярди доларів, і ціни на їхні акції різко зросли.

Компанії Johnson & Johnson і європейська AstraZeneca неодноразово заявляли, що не мають наміру отримувати прибуток від своїх вакцин.

Перше місце в списку Forbes цього року зайняв засновник Amazon Джефф Безос з чистим капіталом у $ 201 млрд, наступним за ним стоїть Ілон Маск із Tesla з $ 190,5 млрд.

Засновник Facebook Марк Цукерберг на третьому місці з $ 134,5 млрд.

За даними Forbes, попри зростання добробуту багатьох людей, що фігурують в списку, їх щедрість не збільшилася.

У списку число тих, хто пожертвував більш як 20% свого статку з моменту складання торішнього списку, зменшилася з 10 до 8, а тих, хто віддав менш як 1% свого багатства, збільшилася зі 127 до 156.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...