ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вперше після закінчення Другої світової війни комуністи більше не будуть представлені в парламенті Праги

Велика Епоха
Вибори в Чехії (Sean Gallup/Getty Images)

Партія ANO прем'єр-міністра Андрія Бабіша згідно з попередніми результатами програла парламентські вибори в Чеській Республіці. Як оголосила виборча комісія в суботу ввечері після підрахунку більш як 99,9 відсотка бюлетенів, консервативний опозиційний Альянс "Разом" отримав 27,78 відсотка голосів, а ANO Бабіша -— 27,14 відсотка.

Деякий час ANO лідирувала, але після підрахунку голосів на виборчих дільницях у великих містах Альянс "Разом" обігнав керівну партію. ​​

Разом з ліволіберальними опозиційним альянсом, ANO могло б отримати більшість в парламенті і сформувати коаліційний уряд.

За кілька днів до виборів глава уряду Бабіш був змушений пояснюватися в зв'язку з викриттями в "Pandora Papers" (Документи Пандори). Згідно з цими даними, 67-річний мільярдер у 2009 році, анонімно придбав заміський замок на півдні Франції за 15 мільйонів євро через підставну компанію із зони офшор. Походження грошей невідомо, звинувачення у відмиванні грошей витає в повітрі. Бабіш відкинув звинувачення як наклепницьку кампанію.

Вперше після закінчення Другої світової війни комуністи більше не будуть представлені в парламенті Праги. Вони явно не змогли подолати п'ятивідсотковий бар'єр.З іншого боку, крайня права, антимусульманська партія СДПН пройшла в парламент, набравши трохи менш як десять відсотків голосів.

Бабіш, народився в Словаччині, є одним з найбагатших людей Чехії. Його конгломерат Agrofert працює в основному в сільському господарстві та виробництві харчових продуктів, а також в хімічному і медійному секторах. Бувши підприємцем, Бабіш в минулому також отримував багатомільйонні субсидії від ЄС. У Брюсселі це розглядається як конфлікт інтересів, тому недавно створеній прокуратурі ЄС доручили зайнятися цим питанням.

Чеська прокуратура також веде розслідування відносно Бабіша за фактом в шахрайства з фондами ЄС. Однак в минулому різні звинувачення навряд чи завдали Бабішу серйозний політичний збиток.

На думку політолога Отто Ейбл з Університету Масарика в Брно, "Документи Пандори" навряд чи зіграли роль в ухваленні рішення на виборах: "За цей час відбулося так багато корупційних скандалів, що виборці стали несприйнятливими до них", — сказав Ейбл.

Дотепер Бабіш правил в уряді меншості, що складається з його ANO і соціал-демократів за мовчазної згоди комуністів. Явка виборців склала 65 відсотків, що значно вище за показник 2017 року, коли на вибори прийшли трохи менше ніж 61 відсотка виборців, що мають право голосу.

Джерело: The Epoch Times