Субота, Жов 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Громадянин Китаю звинувачується у продажу контрафактних батарей для ноутбуків на суму 9,5 млн доларів

Вівторок, 12 жовтня 2021 року

Будівля Міністерства юстиції у Вашингтоні, 9 грудня 2019 року. (Samuel Corum/Getty Images)

Федеральний суддя пред'явив звинувачення громадянинові Китаю, який проживає в Лос-Анджелесі, за передбачувану участь у схемі з виробництва і продажу китайських контрафактних батарей для ноутбуків та іншої електроніки на суму 9,5 мільйона доларів США, — оголосило Міністерство юстиції 4 жовтня.

Окружний суддя США Джон Ф. Волтер засудив 30-річного Цая Чжоуліня, також відомого як Аллен Цай, до 5-ти років тюремного ув'язнення. Цаю було наказано виплатити 9 227 543 доларів відшкодування збитку і 25 000 доларів штрафу.

Цай визнав себе винним 29 червня за двома звинуваченнями: крадіжка особистих даних при обтяжувальних обставинах і змова з метою здійснення шахрайства з використанням електронних засобів зв'язку і поштового шахрайства.

Суддя Волтер оголосив, що в результаті дій Цая було завдано збитків у розмірі понад 9,5 млн доларів США.

Міністерство юстиції звинуватило Цая разом з іншими співучасниками в продажу контрафактних батарей, призначених для ноутбуків, мобільних телефонів та іншої електроніки, покупцям на eBay і Amazon.

Цай і його співучасники спочатку експортували контрафактні батареї з Китаю в США. На батареях були підроблені торгові марки таких компаній, як Apple, Dell, HP і Toshiba, а також підроблені сертифікати безпеки UL, компанії, яка тестує і сертифікує безпеку електронних продуктів.

Згідно з судовим документом, поширювані батареї не мали внутрішніх захисних пристроїв і були схильні до спалахів і вибухів.

Цай був заарештований в грудні 2019 року за місцем проживання в Лос-Анджелесі. У грудні 2019 року влада виявила на складі Цая близько 44 000 батарей і 175 000 підроблених етикеток.

Щоб зробити вантаж менш примітним і таким чином уникнути митного огляду, Цай і його співучасники іноді закривали товарні знаки чорною стрічкою або відправляли фірмові етикетки окремо від продукції, а потім наносили логотипи на складі Цая в Ла-Пуенте, штат Каліфорнія, — заявили в Міністерстві юстиції.

"Контрафактна продукція не тільки дискредитує ім'я і цінність відомого виробника, а й у багатьох випадках може призвести до шкідливих, а іноді й смертельних наслідків для нічого не підозрює покупця", — сказав спеціальний агент розслідувань національної безпеки Марк Зіто в заяві від грудня 2019 року.

Адвокат Трейсі Л. Вілкісон також повідомив про інцидент, коли ноутбук почав диміти і ледь не загорівся після установки однієї з підроблених батарей Цая.

до переїзду в Лос-Анджелес в 2012 році Цай працював в китайській компанії Shenzhen Theseus Technology Co. Ltd. Ця компанія, якою володіли і керували родичі Цая, виробляла підроблені літій-іонні батареї, в тому числі призначені для ноутбуків.

В період з 2014 року по червень 2019 року Цай і інші особи отримали від продажу таких батарей близько 23, 8 мільйонів доларів США, переважна більшість з яких було відправлено в китайські банки за допомогою електронних переказів, — йдеться в обвинувальному висновку. Прокурори заявили, що сам Цай використовував отримані кошти на особисті витрати, такі як орендна плата, іпотечні платежі і щомісячна оренда спортивного автомобіля Maserati.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...