ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Скандал у Facebook: "Це ще не все. Проблема надто серйозна, щоб її ігнорувати"

Велика Епоха
Глава Facebook Марк Цукерберг. (Kevin Dietsch/Getty Images)
Глава Facebook Марк Цукерберг. (Kevin Dietsch/Getty Images)

Дотепер здавалося, що ніякий скандал не може пошкодити інтернет-гігантові Facebook. Але, на думку експертів, червона риска, можливо, вже перейдена. Компанія знала, що її послуги наражають на небезпеку дітей — і нічого не робила.

Труднощі більш суворого регулювання — буксує законодавство, проблеми свободи слова і швидкий технічний прогрес — залишаються. Але з одкровеннями колишньої співробітниці Facebook Френсіс Хауген, можливо, настав поворотний момент.

Документи, опубліковані Хауген, доводять, що Facebook знав про негативний вплив своїх додатків на молодь. Сюди входять такі серйозні проблеми, як почастішання розладів харчової поведінки і суїцидальних думок.

"Той факт, що молоді люди можуть піддаватися негативному впливу Instagram та інших соціальних мереж, — це те, з чим можуть погодитися демократи і республіканці", — сказав Пол Барретт, заступник директора Центру Stern з питань бізнесу і прав людини при Нью-Йоркському університеті.

За його словами, шаноблива взаємодія на слуханнях минулого вівторка між політичними партіями США, які в іншому глибоко розділені, було тим, чого він не спостерігав уже багато років. Це показує, наскільки значним є ураження компанії у світлі викриттів.

Facebook сумно відомий своєю таємністю

Дотепер Facebook вдавалося залишити позаду інші скандали, такі як скандал за участю британської консалтингової компанії Cambridge Analytica, яка використовувала особисті дані мільйонів користувачів Facebook для показу цільової політичної реклами.

Генеральний директор Facebook Марк Цукерберг приїхав до Вашингтона, вибачився, і Facebook погодився на врегулювання спору в розмірі п'яти мільярдів доларів. Політики США не змогли домовитися про більш суворе регулювання.

Але нинішні викриття, очевидно, зачепили головний нерв. "Є певні політичні питання, які хвилюють людей — і захист дітей є дуже важливим з них", — сказала Еллі Функ, аналітик з технологій і демократії американського аналітичного центру Freedom House.

Політичні дебати навколо таких складних питань, як свобода слова, залишаються серйозною перешкодою для проведення значних реформ. Однак це стосується і правдивої інформації. Неможливо прийняти розумні політичні рішення, поки неясно, що відбувається всередині групи Facebook.

Facebook сумно відомий своєю таємністю — викривальниця Хауген розповіла про широко поширене в компанії переконання, що якщо інформація буде надана, вона все одно буде "неправильно зрозуміла" громадськістю.

Цукерберг "пишається" роботою

Викриття Хауген пролили світло на раніше добре приховувані секрети компанії, але будь-який законопроєкт повинен бути цілеспрямованим, вважає експерт з правових питань Барретт.

Будь-яке регулювання, що виходить за рамки захисту дітей або приватного життя, неминуче призведе до руйнівного спору між сторонами в США.

Однак ясно і те, що Facebook не визнає поразки без бою. У своєму повідомленні Цукерберг заявив, що звинувачення Хауген "просто не відповідають дійсності". Він сказав, що він "особливо зосереджений" на звинуваченнях, що стосуються поводження його компанії з дітьми. Він сказав, що "пишається" роботою, яку Facebook виконав, щоб "допомогти" молодим людям в надзвичайних ситуаціях, пов'язаних з психічним здоров'ям.

Для Нори Бенавідес, експерта з питань підзвітності та Facebook, слухання справи Хауген стало "каталізувальним моментом ", який стосується не тільки впливу соціальних мереж на дітей. "Я думаю, що справа не тільки в цьому, оскільки Конгрес США, очевидно, має доступ до тисяч сторінок документів", — сказала вона. Проблема "занадто велика, щоб її ігнорувати".

Джерело: The Epoch Times