Субота, Жов 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Талібан не співпрацюватиме з США щодо стримування ІГІЛ після терактів: прессекретар

Вівторок, 12 жовтня 2021 року

Боевики Талибана пытаются остановить протестующих, выкрикивающих лозунги во время антипакистанской акции протеста возле посольства Пакистана в Кабуле, Афганистан, 7 сентября 2021 года. (Stringer/Reuters)

Згідно із заявою прессекретаря екстремістського угрупування, Талібан не співпрацюватиме з США у стримуванні терористичної групи ІГІЛ після того, як вона взяла на себе відповідальність за вибух, в результаті якого загинули десятки людей в північному місті Кундуз минулого тижня.

Суха Шахін, представник Талібану, сказав в інтерв'ю в суботу, що не буде ніяких переговорів або координації з Вашингтоном з приводу того, як боротися з ІГІЛ після того, як регіональна філія цього угруповання взяв на себе відповідальність за теракт в мечеті Кундуза, поряд з іншими вибухами в останні тижні.

"Ми в змозі впоратися з Даєш самостійно", — сказав Шахін в суботу в інтерв'ю агентству Associated Press, використовуючи арабський термін, що позначає ІГІЛ.

В кінці минулого тижня ІГІЛ взяло на себе відповідальність за теракт, в результаті якого в Кундузі загинули 46 осіб — в основному прихильники шиїтського ісламу. За словами угруповання, людина, яка стояла за нападом, був описаний як мусульманин-уйгур.

Афганські чоловіки стоять поруч з машиною швидкої допомоги після вибуху бомби в мечеті в Кундузі 8 жовтня 2021 року. (AFP via Getty Images)

Цей вибух, згідно з місією ООН в Афганістані, є "частиною тривожної картини насильства" і вже третім "смертельним нападом на цьому тижні, очевидно, спрямованим проти релігійної установи ".

За словами афганського дипломата, заяви Шахіна, що прозвучали у вихідні дні, коли Сполучені Штати і Талібан, який сам є терористичним угрупуванням, проводили переговори про взаємини своїх країн в Катарі.

Мулла Амір Хан Муттакі, виконуючий обов'язки міністра закордонних справ Афганістану, повідомив Al Jazeera, що його делегація добивається гуманітарної допомоги, а також зняття обмежень з центрального банку країни.

Однак у вихідні Муттакі повідомив інформаційним агентствам, що його делегація сказала Сполученим Штатам, що їм не слід намагатися "дестабілізувати" уряд в Афганістані.

"Хороші відносини з Афганістаном йдуть на користь усім. Нічого не слід робити для ослаблення існуючого уряду в Афганістані, що може привести до проблем для народу", — сказав він в у заяві, яку було переведено інформаційним агентством AFP.

У той час, як економіка Афганістану перебуває на межі краху, Муттакі заявив, що таліби будуть проводити зустрічі з іншими країнами.

"Ми намагаємося проводити такі зустрічі і зборів з США та іншими країнами світу і обговорювати поточну ситуацію в Афганістані, вислуховувати думки один одного", — сказав він, по з повідомленням AFP. "Проблеми, з якими стикається народ Афганістану в плані економіки або будь-яких інших питань, повинні бути вирішені.Існуючий уряд Афганістану прагне мати хороші відносини з іншими державами і співпрацювати з іншими, щоб полегшити життя свого народу і надати йому послуги ".

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...