Субота, Жов 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Австралія буде виробляти свої сонячні батареї, а не використовувати китайські, — мільярдер Ендрю Форрест

Середа, 13 жовтня 2021 року

Голова Fortescue Metal Ендрю Форрест під час відвідування ділянки видобутку Christmas Creek в Пілбарі, Західна Австралія, 15 квітня 2021. (AAP Image/Pool, Justin Benson-Cooper)

Мільярдер-підприємець Ендрю Форрест очолює рух із вдосконалення сонячної промисловості Австралії.

Попри те, що по всій Австралії сонячна енергія становить 22,3 гігавата, країна не має можливості виробляти свої власні компоненти сонячних батарей, 90% австралійських сонячних батарей виробляються в Китаї.

TindoSolar, єдиний австралійський складальник сонячних батарей, використовує компоненти, виготовлені в Китаї.

Однак сфокусована на чистій енергії компанія Форреста Fortescue Futural Industry (FFI) почала розробку планів зі створення в Австралії сонячної фабрики потужністю 1 ГВт, яка може знизити попит на продукт, зазвичай вироблений в Китаї.

Зокрема, завод буде виробляти унікальні сонячні панелі Powerfoil, які претендують на універсальність у використанні, енергоефективність і рентабельність.

«Ми прагнемо до стрімкого зниження витрат швидшими темпами, ніж цього можна досягти за допомогою традиційної сонячної фотоелектричної технології», — сказала головний виконавчий директор FFI Джулі Шаттлворт в пресрелізі.

Плани FFI з'явилися після того, як компанія придбала 60%-у частку в голландської High yield Energy Technologies (HyET) Group, а також запатентовану технологію HyET Solar «Powerfoil».

Засновник Fortescue Future Industries (FFI) Ендрю Форрест і генеральний директор High yield Energy Technologies (HyET) Group Ромбоут Суонборн підписують угоду, згідно з якою FFI придбає 60% акцій HyET Group на цій недатованій фотографії.

Технологія Powerfoil від HyET використовувалася в декількох пілотних проєктах, наприклад, на даху розкішного круїзного лайнера Celebrity Flora, а також з боків великих резервуарів для зберігання, де легкі панелі можна встановити за допомогою клею і без свердління отворів.

Генеральний директор і засновник HyET Solar Ромбаут Суонборн сказав, що група була «неймовірно рада об'єднанню зусиль з Fortescue Future Industries».

У попередніх проєктах Суонборн відзначав, що в галузі з виробництва фотоелектричних (ФЕ) сонячних батарей існує невизначеність, обумовлена ​​«тривалою конфронтацією з боку недорогих, переважно азійських товарів».

"Ми твердо віримо, що прийшов час для інноваційних недорогих фотоелектричних продуктів, таких як HyET Solar Powerfoil, щоб повернути собі значну частку ринку», — акцентував Суонборн.

Рішення Форреста може кинути виклик китайському ринку, який зіграв вирішальну роль для добробуту його гірничодобувної компанії Fortescue Metals Group.

Мільярдер відстоював мету досягнення нульових викидів в своїх компаніях, при цьому FFI перебувала в центрі амбіцій в галузі зеленої енергетики.

Сюди входить мета досягти 235 ГВт потужності відновлюваних джерел енергії в усьому світі, при цьому Форрест також підтримує Австралійсько-азіатський PowerLink — підводний кабель, який буде забезпечувати енергією Сінгапур від того, що стане найбільшою у світі сонячною фермою потужністю 20 ГВт і сховищем акумуляторів в Північній території Австралії.

Поряд з HyET Solar, угода також надає FFI контрольний пакет акцій HyET Hydrogen, відповідно до основного завдання FFI з виробництва зеленого водню з використанням відновлюваної енергії — процес в цей час економічно невигідний в порівнянні з воднем, зробленим з використанням викопних видів палива.

«Технології компаній HyET допоможуть нам досягти цього переломного моменту, і світ серйозно почне свій шлях до нульового викиду вуглецю», — підсумував Форрест.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...