Субота, Жов 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Енергетична криза у Великій Британії загрожує небезпекою чистого нульового викиду: австралійський сенатор

Четвер, 14 жовтня 2021 року

Великобритания из космоса. (Антон Балаж / Adobe Stock)

Прагнення Австралії законодавчо встановити мету нульового чистого викиду викликало розбіжності з боку деяких урядовців, які твердо вірять, що кліматична політика може завдати шкоди енергетичній безпеці та промисловості Австралії на тлі енергетичної кризи, що вибухнула у Великобританії.

Австралію критикували за те, що вона не встановила нульовий цільовий показник до 2050 року — мета, вже прийняту багатьма розвиненими країнами світу, включаючи Сполучені Штати і Сполучене Королівство.

Але національний сенатор Метт Канаван припустив, що наростальна енергетична криза у Великобританії це прямий наслідок її планів «нульових чистих» викидів шляхом переходу на так звані поновлювані джерела енергії і заборони вугільної енергетики.

«Великобританія намагається досягти нульового рівня. Вона ухвалила закон для цього», — сказав Канаван радіо 2GB. «Вони ще не там, але вони на шляху. І вже на цьому шляху вони стикаються з ситуацією, коли промисловість просять закрити, щоб світло залишалося включеним».

За останні 50 років Сполучене Королівство перестало займатися виробництвом вугілля і стало більшою мірою залежати від газу як основного джерела вироблення електроенергії, велика частина якого імпортується з Європи.

Крім того, великі інвестиції в поновлювані джерела енергії за останнє десятиліття також сприяли збільшенню виробництва енергії вітру, склавши у 2020 році 24 відсотки від загального обсягу виробництва електроенергії.

Споживання вугілля, газу, атомної енергії і поновлюваних джерел енергії в Сполученому Королівстві в період з 1965 по 2019 рр. Source: Our World in Data. (The Epoch Times)

Однак у Великобританії недавно стався 400-відсотковий стрибок цін на газ, а зростання цін на електроенергію на 250 відсотків після збігу непередбачених чинників обмежив постачання в країну. У тому числі рекордно низькі рівні вітру, пожежа на великій сполучній електромережі між Францією і Великобританією, перебої в роботі атомних електростанцій і брак газу, що охопила Європу.

Це вже призвело до краху деяких постачальників енергії, в той час, як інші галузі, такі як сталеливарне виробництво і обробна промисловість, змушені були відключатися в години пік, щоб не платити непомірні збори за електроенергію.

Канаван застеріг від повторення політики, що призвела до кризи в Великобританії, заявивши, що він не згоден з нинішнім підходом «чистого нуля», який не включає ядерну енергію, оскільки цей закон може підірвати критично важливу інфраструктуру Австралії.

«Ми повинні зберігати енергетичну незалежність — нам пощастило, що у нас є і зростає наростальний видобуток вугілля і газу», — сказав Канаван The Epoch Times.

Сенатор Метью Канаван на пресконференції в будівлі парламенту в Канберрі, Австралія, 22 червня 2021 г. (AAP Image / Mick Tsikas)

Канаван також додав, що Австралія не може дозволити собі втратити свою енергетичну незалежність через побоювання з приводу зростальної ворожості з боку Пекіна.

«Я просто не думаю, що це правильне рішення для нашої країни, особливо в той час, коли наші лідери і представники міністерства оборони дуже стурбовані ризиком конфлікту в нашому регіоні, який потенційно може виявитися втягнутим в ризик конфлікту з Китаєм. Це неправильний пріоритет», — сказав Канаван радіо 2GB.

"Прямо зараз правильний пріоритет, безумовно, отримати більше речей [вироблених в Австралії]. Ось що ми повинні робити."

«Якщо у вас немає сильної індустріальної економіки, ви не захиститеся. Якщо ви не можете бути енергетично незалежними, ви не захистите себе», — сказав він.

«Так навіщо нам намагатися закрити нашу вугільну і газову промисловість, яка створює енергетичну незалежність для нас як нації? »

Заступник прем'єр-міністра Австралії і лідер Національної партії Барнабі Джойс прямо не висловився проти нульової цілі, але сказав, що Австралії також слід враховувати економічні наслідки, викликані зупинкою вугільної промисловості країни.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...