ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Гаїті відправить назад прострочені вакцини Moderna, надані США

Велика Епоха
Медичний працівник в лікарні Мартіссан в Мартіссані, Гаїті, 31 травня 2021 року. (Фото: Valerie Baeriswyl/AFP via Getty Images)

Гаїті, де рівень вакцинації від COVID-19 один з найнижчих в Західній півкулі, поверне тисячі невикористаних доз, пожертвуваних США, щоб не допустити закінчення терміну їх придатності.

Організація глобального доступу до вакцин COVAX — абревіатура від COVID-19 Vaccines Global Access, яка надає безплатні й субсидовані вакцини найбіднішим країнам, підтвердила в середу в заяві через електронну пошту, що дози, повернуті з Гаїті, будуть спрямовані в інші місця, щоб "мінімізувати можливі втрати".

"Сотні тисяч" доз, термін придатності яких закінчується в листопаді, будуть повернуті в COVAX при тому розумінні, що Гаїті отримає нову партію в майбутньому, повідомила газета Le Nouvelliste з посиланням на чиновників міністерства охорони здоров'я. Точна кількість вакцин, що відправляються назад, не була підтверджена ні урядом, ні компанією COVAX.

США передали Гаїті 500 000 доз вакцини Moderna Inc в липні через організацію COVAX. За даними міністерства охорони здоров'я Гаїті, було введено менше ніж 66 800 доз, і тільки 20 354 осіб з 11,4 мільйона жителів карибської держави повністю вакциновані.

З початку пандемії в країні зареєстровано 22 731 випадок захворювання і 649 смертей від COVID-19. На звернення з проханням прокоментувати ситуацію в міністерстві відповіли не відразу.

Гаїті була останньою країною в Америці, яка почала пропонувати вакцини, і однією з шести на півкулі, де вакцинацію пройшли менш як 20% населення. Іншими країнами є Ямайка, Гватемала, Нікарагуа, Сент-Люсія і Сент-Вінсент і Гренадіни.

Гаїті — найбідніша країна в півкулі, переживає наслідки вбивства президента Жовенеля Моїза в липні та землетрусу магнітудою 7,2 в серпні.

Бандитизм, стихійні лиха, нестача палива і нерішучість вакцинаторів ускладнюють поширення вакцин на Гаїті, каже Чіро Угарте, директор з надзвичайних ситуацій в галузі охорони здоров'я Панамериканської організації охорони здоров'я.

"Соціально-політична ситуація на Гаїті залишається напруженою, і це робить негативний вплив", — сказав він в середу в ході відеоконференції.

Джерело: The Epoch Times