Субота, Гру 4, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Північні корейці у вигнанні подали в суд на Кім Чен Ина в Японії

Понеділок, 18 жовтня 2021 року

Правитель Північної Кореї Кім Чен Ин. (Pyeongyang Press Corps/Pool/Getty Images)

Група північнокорейців у вигнанні подала судовий позов проти уряду Північної Кореї в Японії. У четвер токійський суд викликав до суду правителя Кім Чен Ина, що є досить символічним кроком. Позивачі звинувачують Пхеньян у "викрадення людей" і вимагають компенсації.

Йдеться про державні програми репатріації, в рамках яких понад 90 000 осіб переїхали з Японії в Північну Корею в період з 1959 по 1984 рік. Пхеньян звинувачують в тому, що він заманив до Північної Кореї етнічних корейців, які становлять більшість населення, а також їх японських дружин і чоловіків, пропагандою про "рай на землі".

П'ятеро учасників програми репатріації, які пізніше знову втекли з Північної Кореї, тепер вимагають відшкодування збитку в розмірі 100 мільйонів єн (760 000 євро) кожен. "Ми не очікуємо, що Північна Корея погодиться з рішенням або оплатить збиток", — сказав Кенджі Фукуда, адвокат позивачів. "Але ми сподіваємося, що японський уряд зможе домовитися з Північною Кореєю".

Під час японського колоніального панування на Корейському півострові з 1910 по 1945 роки мільйони корейців переїхали до Японії, деякі проти своєї волі. Після Другої світової війни багато хто з них в Японії не мали громадянства і пізніше вірили пропагандистським фільмам, що показували ідилічне життя в Північній Кореї. Уряд Японії також підтримав програму, яку ЗМІ рекламували як гуманітарну акцію.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...