Субота, Гру 4, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Секретний список на Facebook: ці люди, організації та теми під забороною

Четвер, 21 жовтня 2021 року

Логотип Facebook (Alexander Koerner/Getty Images)

Портал розслідувань The Intercept опублікував на цьому тижні список з більш ніж 4 000 осіб і організацій, які мережа вважає небезпечними.

У чорному списку під назвою "Небезпечні особистості й організації" (DIO) перераховані люди з таких категорій, як тероризм, злочинність, поширення ненависті і так звані воєнізовані громадські рухи з декількох країн і континентів.

Чорний список розділений на три рівні

Те, наскільки суворо мережа вживає заходів проти відповідних суб'єктів, зокрема, залежить, від трирівневої класифікації, яка заснована на ступені небезпеки, що виходить від відповідних суб'єктів. Залежно від цього, користувачі, які обговорюють вищезазначених осіб зі списку і явно не дистанціюються від них, також можуть бути піддані санкціям.

Рівень 1 включає тих суб'єктів, які наносять "серйозної шкоди літаку». До них відносяться ті, хто відкрито потурає насильству щодо цивільних осіб, заподіяння шкоди на підставі захищених характеристик або участі в організованій злочинності.

Facebook видаляє "вихваляння, підтримку контенту і подання" груп і осіб першого рівня, а також "образливі насильницькі події ", які можуть бути здійснені ними. До цієї категорії відносяться, зокрема, терористи.

Схвалення насильства як один з ключових критеріїв

Рівень 2 стосується "насильницьких недержавних суб'єктів", до яких відносяться збройні ополчення або групи сирійських повстанців, а також анархістські або інші союзи.

Facebook дозволяє "обмежене вихваляння ненасильницьких дій", але видаляє "будь-яку підтримку та подання контенту" і "будь-яке вихваляння насильницької діяльності цих груп".

Рівень 3 має найменшу кількість обмежень. Зокрема, тут представлені організації, які, на думку Facebook, порушують його політику щодо роздування ненависті і небезпечних організацій або "мають намір вчинити насильство поза мережею в доступному для огляду майбутньому" — але які "не обов'язково раніше чинили насильство або закликали до насильства проти інших на підставі їх захищених характеристик".

Facebook налічує команду з 350 фахівців

Згідно з оцінкою The Intercept, близько 70 відсотків суб'єктів, віднесених до рівня 1, потрапляють у сферу тероризму — більшість з них з країн Близького Сходу або Південної Азії. Крім того, там перераховані близько 500 груп ненависті, в тому числі 250, які можна віднести до "переваги білої раси".

На рівень 3 потрапляє більшість ультраправих діячів і груп, включаючи QAnon або ненависників ісламу, таких як "Ліга англійської оборони".

В цілому, 53,7 відсотка списку, опублікованого The Intercept, класифікуються як тероризм, 23,3 відсотка — воєнізовані громадські рухи, 17 відсотків — групи ненависті, 4,9 відсотка — злочинні угруповання й один відсоток — "насильницькі недержавні суб'єкти".

Facebook підкреслює, що хоче бути "максимально прозорим" в боротьбі з суб'єктами такого роду, але водночас прагне "приділяти увагу безпеці, обмежувати правові ризики і не дозволяти групам обходити його правила ". Команда з 350 фахівців зосереджена на тому, щоб "зупинити ці організації й оцінити нові загрози".

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...