ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Деякі американці можуть отримати дві додаткові дози мРНК-вакцини від COVID-19

Велика Епоха
Флакони з вакциною COVID-19 компанії Moderna в Бріджпорті, штат Коннектикут, на фотографії з архіву. (Joseph Prezioso / AFP via Getty Images)

Комісія FDA одноголосно рекомендує бустерні щеплення Moderna Covid для дорослих, які входять до групи ризику, і можливе збільшення первинної серії з двох до трьох доз, повідомили в четвер вчені Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA).

Компанія Moderna запросила дозвіл на третю дозу — бустер, для своєї вакцини від COVID-19, і консультативна група з вакцин Управління розглядає заявку на екстрене використання.

У серпні Управління вже дозволило використання бустера вакцини Moderna, але тільки для деяких людей зі слабкою імунною системою.

Доктор Майкл Курілла, член комісії, який працює в Національному інституті охорони здоров'я, поставив питання про те, як новий дозвіл на екстрене використання буде взаємодіяти з дозволом для людей з ослабленим імунітетом, особливо з огляду на те, що нова заявка стосується дози в 50 мікрограмів, що вводиться через шість місяців після первинної серії, а вже існуюча заявка стосується дози в 100 мікрограмів, що вводиться через місяць після первинної серії.

У відповідь Судхакар Агніхотра, співробітник Управління, сказав, що люди з ослабленим імунітетом можуть отримати третю дозу, а потім ще одну.

Доктор Пітер Маркс, ще один співробітник Управляння, заявив, що при повторному випуску інформаційних бюлетенів про бустери Управління уточнить "відмінність між третьою дозою для людей з ослабленим імунітетом і питанням про бустер для людей, які отримали три дози в якості первинної серії".

Це викликало нову плутанину, оскільки первинна серія для щеплень Moderna і Pfizer в цей час складається з двох уколів.

"Значить, ви змінили первинну серію вакцинації на три дози?" — поцікавився доктор М. Курілла.

"Ми не змінили, але ми дозволили й допускаємо це", — сказав П. Маркс. "Якщо третя доза необхідна, виходячи з міркувань конкретної людини, наприклад, людина, яка перенесла трансплантацію твердих органів, де є докази того, що немає гарної імунної відповіді на дві дози, то, на розсуд лікаря, може бути введена третя доза".

На зображенні — фрагмент відеозапису того як, співробітники Управління обговорюють з консультативним комітетом по вакцинах питання, пов'язані із заявкою компанії Moderna про розширення дозволу на екстрене використання її вакцини від COVID-19, на віртуальному засіданні 14 жовтня 2021 року. (The Epoch Times через FDA)

Доктор М. Курілла попросив підтвердити, що деякі люди зможуть отримати чотири дози щеплення, і П. Маркс сказав, що сподівається, що комісія обговорить це питання пізніше на засіданні.

"Це досить далеко в майбутньому, тому я не хочу робити тут остаточну заяву", — сказав він.

"Є ймовірність великої плутанини", — сказав М. Курілла.

Учасники засідання перейшли до інших питань, і пізніше члени комісії заслухали двох ізраїльських вчених про ефективність бустерних щеплень. Ізраїль був однією з перших країн, де бустери були дозволені. У країні в основному використовується вакцина компанії Pfizer.

Деякі ізраїльтяни отримали чотири дози, але багатьом зараз рекомендується отримувати три.

Учені заявили, що число підтверджених інфекцій COVID-19 знизилася після того, як в липні почали вводити ревакцинацію, і що число побічних явищ після третьої дози було менше, ніж після другої дози.

Джерело: The Epoch Times