ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Приватні банки стануть об'єктами репресій комуністичного Китаю

Велика Епоха
Співробітник банку відраховує банкноти 100 юанів в банку в Шанхаї 8 серпня 2018 г. (Johannes Eisele / AFP via Getty Images)

Нещодавно ряд приватних компаній з продажу нерухомості в материковому Китаї збанкрутували, і державні ЗМІ Китаю звинуватили в цій проблемі незаконні кредитування приватних банків.

Деякі фінансові аналітики вважають, що приватні банки стануть об'єктами репресій при режимі комуністичного лідера Сі Цзіньпіна.

Китайське державне видання Economic Daily опублікувало 15 жовтня статтю, в якій стверджувалося, що багато приватних банків недавно були оштрафовані регулювальними органами за «порушення законів і правил». У статті критикуються приватні банки, які сліпо шукають великих позичальників для видачі кредитів на великі суми, що призводить до кредитування проєктів у сфері нерухомості з порушенням нормативних вимог, а також втручанню найбільших акціонерів в діяльність банків та управління ними.

У статті йдеться про те, що причини через які приватні банки вели бізнес з порушенням законів і нормативних актів, «пов'язані не тільки з неналежним контролем і прагненням приватного капіталу до прибутку, а й з деякими недоліками приватних банків». Також підкреслюється, що «недоліки» не є виправданням для незаконних операцій. Приватні банки повинні дотримуватися базового рівня ризику; не допускати виникнення системних і регіональних фінансових ризиків; забезпечувати безпечну й ефективну роботу фінансового ринку і загальну стабільність; доповнювати державні банки й акціонерні комерційні банки.

Стаття попереджає, що відповідні відомства компартії Китаю повинні звернути увагу на «варварське зростання» деяких приватних банків, щоб ефективно запобігати фінансовим ризикам, — йдеться в статті. У ній також міститься заклик до відомств нагадувати банкам про їх первісну мету обслуговування слабких ланок в реальній економіці, проводити поглиблені дослідження для обмеження розвитку приватних банків і впроваджувати більш цілеспрямовані рішення для поступового усунення перешкод, пов'язаних з поповненням капіталу.

Ло Ка-чунг, гонконзький економіст і колишній головний економіст Гонконзького відділення Банку комунікацій, сказав Radio Free Asia (RFA), що китайський режим має намір націлитися на певних людей і підприємства, сподіваючись, що проблеми у сфері нерухомості не охоплять інші галузі. Але нинішня серйозна боргова криза поставила владу перед дилемою, і вони не наважуються діяти необачно.

«Проблема в тому, що після банкрутства компаній і банків багато людей втратять роботу, і це вплине на інші пов'язані з ними підприємства».

Хе Цзянбін, китайський економіст, сказав RFA: «У Китаї немає приватних банків. Всі вони належать державі. Невелика їх кількість — продукт змови між державою і бізнесом. У Китаї немає реальних приватних банків. Влада має максимальний контроль над банками».

Китай тільки у 2014 році дозволив створення приватних банків, а до кінця 2020 року по всій країні налічувалося тільки 19 приватних банків з активами на загальну суму 1,266 млрд юанів ($ 200 млн).

Джерело: The Epoch Times