ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Американські дослідники попереджають, що Китай може захопити Тайвань для задоволення потреб в напівпровідниках

Велика Епоха
Китайський працівник в масці і захисному костюмі працює на лінії з виробництва мікросхем в повіті Сіхонг в східній китайській провінції Цзянсу 16 лютого 2020 року. (STR/AFP)

Жага передових технологій у світі мікросхем може стати рушійною силою для Пекіна, який бажає захопити самоврядний Тайвань, — попереджають американські дослідники.

Тайвань є батьківщиною деяких з найбільших і найбільш передових напівпровідникових заводів у світі, включаючи найбільшого в світі контрактного виробника мікросхем IC, Taiwan Semiconductor Manufacturing Corporation (TSMC).

"В цей час немає більш важливої ​​бази потужностей і виробництва інтегральних мікросхем, ніж Тайвань", — заявила американська дослідницька кому панія IC Insights в своїй заяві (pdf https://www.icinsights.com/data/articles/documents/1411.pdf).

"У Китаю є величезна проблема, пов'язана з його нездатністю виробляти передові IC-пристрої для своїх майбутніх потреб в електронних системах — проблема, яка, на його думку, може бути вирішена шляхом возз'єднання з Тайванем за всяку ціну ".

Раніше в цьому місяці китайський лідер Сі Цзіньпін поклявся домогтися возз'єднання з демократичним островом заради "збереження його суверенітету", попри те, що ніколи не керував цією країною.

Дослідники говорять, що Пекін прагне отримати від острова можливість виробляти комп'ютерні мікросхеми найвищого рівня у світі.

Китай, бувши найбільшим у світі імпортером мікросхем, знаходиться на нижньому кінці виробничо-збутового ланцюжка напівпровідників.

Минулого року Сполучені Штати ввели обмеження на експорт продукції китайського телекомунікаційного гіганта Huawei і найбільшого місцевого виробника мікросхем SMIC, що "змусило Китай задуматися про те, як він зможе конкурувати в майбутньому у сфері IC пристроїв і електроніки", — повідомляє IC Insights.

"У сукупності на Китай і Тайвань припадатиме близько 37 відсотків світових потужностей з виробництва IC пристроїв, що майже в три рази більше, ніж в Північній Америці", — йдеться у висновках компанії.

Будь то пральні машини, електронні пристрої або винищувачі, мільйони продуктів сьогодні залежать від комп'ютерних мікросхем, також відомих як напівпровідники, для споживання електроніки. Більш компактні мікросхеми мають кращі характеристики, але для їх виробництва потрібні досконаліші технології й обладнання.

Дослідження IC Insights показало, що Тайвань і Корея — єдині дві країни, здатні виробляти чіпи розміром менше ніж 10 нм, або однієї сотої мікрометра. Згідно з даними, Тайвань, очолюваний компанією TSMC, володіє найбільшою (63 відсотки) часткою передової технології в світі, а що залишилися 37 відсотків належать південнокорейській компанії Samsung.

Тривалий дефіцит мікросхем у світі, викликаний пандемією, підкреслив економічну і стратегічну важливість Тайваню у виробництві мікросхем.

Робочі виробляють світлодіодні чіпи на заводі в місті Хуайань в східній китайській провінції Цзянсу 16 червня 2020 року (STR/AFP)

Відповідно до звітів IC Insights, у 2021 році на частку незалежних ливарних підприємств острова припадатиме майже 80 відсотків усього світового ринку ливарних виробництв.

Між тим, за даними дослідників, тайванські компанії володіють майже 90 відсотками всіх потужностей Тайваню з виробництва IC (мікросхеми — смарт чіпи). Станом на грудень 2020 року Тайвань також володів найбільшою часткою потужностей серед всіх країн і регіонів світу.

У дослідженні IC Insights йдеться: "Якщо Китай спробує здійснити військове захоплення острівної держави, і економіка Тайваню впаде, — економіка Китаю також сильно постраждає".

"Питання в тому, чи готовий Китай визнати відносно короткострокову економічну тяжкість заради довгострокової вигоди від того, що протягом багатьох років під його контролем буде перебувати найбільший у світі обсяг передових потужностей з виробництва IC".

Нещодавно, 14 жовтня, компанія TSMC оголосила про плани відкрити нову фабрику в Японії у 2024 році, щоб задовольнити довгострокову потребу в чіпах.

Логотип компанії TSMC в її штаб-квартирі в місті Хсінчу, Тайвань, 31 серпня 2018 р. (Tyrone Siu/Reuters)

Генеральний директор торгового відділу Європейської комісії заявив в той же день під час віртуального форуму, що Європейський союз і Тайвань є природними партнерами, які поділяють спільні цінності, коли мова йде про напівпровідники.

Тайванський гігант з виробництва мікросхем також заявив, що в 2020 році він побудує в Аризоні фабрику вартістю 12 млрд доларів, щоб допомогти Сполученим Штатам знизити залежність від зарубіжних ланцюжків постачання ключових технологій.

У червні TSMC заявила, що будівництво вже почалося.

Акції TSMC виросли більш ніж на 3 відсотки в п'ятницю після того, як компанія опублікувала більш високий, ніж очікувалося, прибуток в третьому кварталі, в порівнянні зі зростанням на 1,3 відсотка на ширшому ринку.

Джерело: The Epoch Times