П'ятниця, Гру 3, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Розпізнавання облич для домашнього карантину — рецепт катастрофи конфіденційності

Вівторок, 19 жовтня 2021 року

Дівчина дивиться у свій телефон. (Andrea Piacquadio/Pexels)

У доповіді Центру відповідальних технологій ліворадикального Австралійського інституту міститься попередження урядам штатів про те, щоб вони не переходили "червоної межі" в спостереженнях за громадянами після поширення в країні додатків для домашнього карантину.

Наразі штати Південна Австралія, Новий Південний Уельс і Вікторія проводять дослідження програм, що використовують геолокацію і технологію розпізнавання облич для контролю за дотриманням карантинних заходів COVID-19. Наприклад, понад 97 000 жителів Західної Австралії вже скористалися додатком G2G pass для домашнього карантину.

У доповіді міститься заклик до урядів штатів "повернути довіру громадськості" після того, як поліція (у Квінсленді та Західній Австралії) незаконно отримала доступ до даних, зібраних в додатках для відстеження контактів COVID-19, для допомоги в розслідуваннях.

"Важливо винести уроки з недавньої історії та не дозволяти навіть пандемії перекроювати способи використання технологій спостереження", — заявив Пітер Льюїс, директор Центру відповідальних технологій, в пресрелізі від 11 жовтня.

"Двадцять років тому, після 11 вересня, світ відреагував на загрозу тероризму тим, що змусив технологічні компанії отримати доступ до історії пошукових запитів своїх користувачів, про що раніше навіть і не думали.

Як тільки цей підвищений ступінь спостереження став нормою, він був прийнятий такими корпораціями, як Google і Facebook, для відстеження користувачів і цільової реклами, а також урядами по всьому світу для контролю над своїми громадянами".

Дитина користується смартфоном Apple, фото без дати (PA)

"Хоча важливо правильно розробити моделі карантину, але до ідеї про те, що технологія розпізнавання облич повинна бути основним інструментом моніторингу при домашньому карантині, слід ставитися дуже скептично", — сказав він.

Пітер Льюїс закликав уряди визнати недоліки технології розпізнавання облич і ризики, які вона несе для права на недоторканість приватного життя.

У доповіді говориться, що зростаюче в усьому світі використання технологій спостереження для контролю за дотриманням законів є "тривожною тенденцією" і попереджає про "нормалізацію культури спостереження".

У доповіді наголошується, що, хоча домашній карантин є кращим варіантом, ніж карантин в готелі, неясно, чи розглянули уряди всі наслідки використання таких технологій, а також наслідки використання додатків для паспортів вакцинації.

"Приклад успішного використання технології розпізнавання облич для боротьби із пандемією, який був отриманий в Китаї, слід сприймати з часткою іронії, з огляду на відомі факти порушення недоторканості приватного життя в цій країні", — говориться у звіті.

Центр рекомендував обмежити використання системи розпізнавання облич одноразовим використанням і встановити чіткий термін для зберігання всіх зібраних даних. Крім того, група закликала уряди штатів оновити закони, доповнивши їх визначеннями понять про розпізнавання облич і підсилити захист прав людей.

Додаток для домашнього карантину в Південній Австралії — Quarantine SA, стане національною моделлю після того, як випробування будуть визнані успішними.

Жителі, які знаходяться на домашньому карантині, повинні завантажити додаток і протягом двотижневого карантину "відзначатися" в додатку через випадкові проміжки часу.

У користувачів є всього 15 хвилин, щоб відповісти на випадкове повідомлення про реєстрацію (в Західній Австралії цей термін становить всього 5 хвилин), відсканувавши своє обличчя.

Якщо вони пропустять сканування, то отримають повторний телефонний дзвінок від команди Home Quarantine SA, щоб обговорити причину. Якщо людина пропустить телефонний дзвінок, за її адресою може бути направлений співробітник по контролю за дотриманням законодавства, щоб перевірити ситуацію.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...