Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Проблеми з постачанням знижують діловий дух німецького бізнесу до шестимісячного мінімуму

Четвер, 28 жовтня 2021 року

Контейнери перевозяться на вантажні термінали в порту Гамбурзі, Німеччина, 11 березня 2020 року. (Fabian Bimmer/Reuters)

Діловий дух Німеччини в жовтні погіршився четвертий місяць поспіль, оскільки через проблеми з постачанням у виробництві, стрибок цін на енергоносії та зростання кількості випадків зараження COVID-19, темпи відновлення найбільшої економіки Європи після пандемії сповільнюються.

Інститут Економічних досліджень (Ifo Germany Business Climate - Ifo) повідомив у понеділок, що індекс ділового клімату (економічний індекс Німеччини) впав до 97,7 з переглянутого у бік підвищення показника 98,9 у вересні. Це найнижчий показник з квітня і нижче загального прогнозу 97,9 у дослідженні Reuters.

Бундесбанк додав, що річне зростання економіки, швидше за все, буде "значно" нижчим за прогноз у 3,7%, зроблений у червні.

"Проблеми з постачанням — це головний біль підприємствам", — сказав президент Ifo Клеменс Фюст, додавши, що завантаження виробничих потужностей в обробній промисловості падає.

"Пісок у колесах німецької економіки заважає відновленню"

За словами економіста Ifo Клауса Вольрабе, половина всіх промислових компаній планує підвищити ціни через проблеми з постачанням, що продовжуються і є рекордним показником за результатами дослідження.

Проблеми з постачанням проміжних товарів та сировини переходять з виробничої сфери в інші галузі економіки, наприклад, у роздрібну торгівлю, що означає, що не всі різдвяні подарунки будуть доставлені вчасно, — додав Вольрабе.

Через проблеми з постачанням за три місяці з квітня по червень економіка Німеччини зросла на 1,6 відсотка в порівнянні з попереднім кварталом.

У п'ятницю Федеральне статистичне управління опублікує експрес-оцінку зростання ВВП у третьому кварталі. Аналітики прогнозують квартальне зростання на 2,2 відсотка з липня по вересень, ніж 3,7 відсотка минулого тижня. На 2022 рік інститут прогнозує зростання в 4,8 відсотка.

"Коронавірусна криза перетворилася на кризу дефіциту", — сказав економіст VP Bank Томас Гітцель.

На додаток до проблем з постачанням, стрибок цін на газ та енергію ускладнює відновлення економіки, — додав Гітцель.

Інші аналітики вказують на зростання кількості випадків зараження COVID-19 у Німеччині, що може призвести до відновлення обмежень для роздрібної торгівлі, Барів і ресторанів у зимові місяці.

Економіст Commerzbank Йорг Кремер сказав, що компанії очікують, що політики відреагують на недавнє зростання кількості випадків зараження коронавірусом новими обмеженнями, особливо в Азії, що посилить брак матеріалів у Німеччині, — додав Кремер. "Німецька економіка навряд чи сильно зросте в четвертому кварталі. Економічний застій маячить на горизонті, принаймні в цьому кварталі", — сказав він.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...