ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Паспорт вакцинації в Шотландії названий "повним неподобством", а уряду наказано «взяти під контроль»

Велика Епоха
Заступник відповідальної медсестри Кеті Макінтош проводить першуе з двох щеплень Pfizer/BioNTech COVID-19 в Західній лікарні загального профілю в Единбурзі, Шотландія 8 грудня 2020 року. (Andrew Milligan - Pool/Getty Images)

Система паспортів вакцинації від COVID-19 в Шотландії піддається все більшій критиці, а опозиційні партії стверджують, що її може обійти будь-хто, який вміє робити знімок з екрана — скриншот.

З понеділка уряд Шотландії, який очолює Шотландська національна партія (ШНП), почав застосовувати цю суперечливу схему.

Шотландці повинні подавати докази отримання двох доз вакцини за допомогою паперової копії сертифіката або QR-коду на новому додатку для мобільних телефонів під час відвідування нічних клубів і закритих заходів з більш ніж 500 осіб, відкритих заходів з більш ніж 4 000 осіб і будь-яких заходів з більш ніж 10 000 осіб.

Вимога діє з 1 жовтня, але після реакції з боку порушених галузей і значних проблем з роботою додатка, його застосування було відстрочено на 18 днів.

Однак претензії до вразливості додатка залишилися

За даними The Telegraph, додаток дозволяє користувачам робити скріншоти, які можуть бути миттєво відправлені іншим людям електронною поштою, текстовим повідомленням або через служби обміну повідомленнями, такі як WhatsApp.

Підприємствам же дозволено "візуально" перевіряти QR-коди клієнтів, що означає, що невакцинована людина може легко обійти цю вимогу, якщо тільки зможе отримати зображення QR-коду від когось іншого.

Шотландські ліберал-демократи повторили свій заклик відмовитися від схеми паспортів вакцинації, оскільки систему може "обдурити кожен, хто знає, як зробити знімок екрана".

"Запуск був просто жахливим, а ІТ-система не справлялася", - цитує газета слова лідера партії Алекса Коул-Гамільтона. "Найгірше те, що ці неліберальні посвідчення особи навіть не забезпечать безпеку людей. Це породить помилкову впевненість і дозволить вірусу розповсюджуватися непомітно".

Уряд Шотландії відхилив цю заяву. The Telegraph цитує слова прессекретаря: "Ми визнаємо, що можна зробити знімок екрана програми COVID Status, але вбудовані в додаток функції мерехтіння дають можливість відрізнити додаток від знімка екрана".

Шотландська лейбористська партія також звинуватила адміністрацію правлячої ШНП у "неподобствах" з додатком та назвала це "передбачуваною катастрофою".

Система паспортів вакцинації, прийнята в Уельсі, також зіткнулася з проблемами

Система почала діяти з 11 жовтня, і вимагає пред'являти COVID паспорт або довести статус вакцинації при відвідуванні нічних клубів та великих заходів.

Самі ж лідери Уельсу, включаючи першого міністра Марка Дрейкфорда, визнали те, що система "вразлива для зловживань".

Джерело: The Epoch Times