ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

"Утопічні фантазії" — Угорщина заявляє про незгоду з кліматичними планами ЄС

Велика Епоха
"Утопічні фантазії" — Угорщина заявляє про незгоду з кліматичними планами ЄС

Серед іншого, ціни на енергію можуть незабаром стати недоступними через амбітні кліматичні плани. Угорщина скаржиться, що ситуація загрожує "вбити європейський середній клас".

Приблизно за десять днів до початку наступної всесвітньої конференції з клімату в Європейському Союзі назріває конфлікт з приводу майбутніх кліматичних планів. На саміті в Брюсселі в четвер глава уряду Угорщини Віктор Орбан закликав Комісію ЄС "повністю переосмислити" свої пропозиції. Деякі з них є "утопічними фантазіями", — сказав він про пропозицію включити в майбутньому транспортний сектор і будівлі в програму регулювання викидів.

Орбан стверджував, що цей план буде сприяти подальшому значному зростанню цін на енергоносії і "вб'є європейський середній клас". Канцлер Німеччини Ангела Меркель раніше підкреслювала, що підвищення цін не має нічого спільного з кліматичними планами і що ЄС повинен реагувати "обачно". Конференція ООН зі зміни клімату починається 31 жовтня в Глазго.

Канцлер Австрії Олександр Шалленберг заявив, що енергія не повинна стати "предметом розкоші". Але ставити питання про захист клімату через високі ціни на газ і паливо — це "неправильний підхід".

Моравецький: "Економічний шантаж" з боку Росії

Відповідно до кліматичного пакета, представленому Комісією в липні, до 2030 року ЄС повинен скоротити викиди на 55% в порівнянні з 1990 роком.Брюссель також виступає за заборону на продаж нових автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння з 2035 року. Ці плани також викликають суперечки в Німеччині.

Особливо країни Південної Європи, такі як Іспанія і Греція, опинилися під тиском через зростання цін на енергоносії. Як і у випадку з вакцинами, Іспанія наполягає на спільних закупівлях газу і створення стратегічного резерву ЄС. Перед початком саміту глава уряду Педро Санчес розкритикував ЄС за те, що він рухається "повільніше, ніж хотілося б".

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький звинуватив в "економічному шантажі" Росію і державний концерн "Газпром". Він попередив, що введення в експлуатацію балтійського газопроводу "Північний потік-2", що йде в Німеччину, посилить проблему.

Комісія проведе розслідування ринку електроенергії та газу

Такі країни, як Чехія чи Польща, також звинувачують в зростанні цін на енергію, спекуляції і зріст ціни на CO2. Наприклад, в системі торгівлі на шкідливі викиди ЄС постачальники електроенергії, наприклад, повинні платити за викид парникових газів, таких як CO2. Комісія нещодавно заявила, що торгівля квотами на шкідливі викиди CO2 стала причиною зростання цін на енергоносії.

Країни ЄС також закликали Комісію та ESMA (Європейське управління з нагляду за ринком цінних паперів) провести розслідування на ринках електроенергії та газу. Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес раніше пропонував реформувати європейський ринок електроенергії. Таким чином, країна сподівається зменшити вплив ціни на газ на ціну електроенергії. Канцлер Ангела Меркель закликала до ринкового вирішення. Тема цін на енергоносії буде знову піднята на саміті в грудні.

Глави держав і урядів протягом кількох годин обговорювали на саміті ціни на енергоносії. Це показує, наскільки "сфокусовані" політичні лідери на цьому питанні, пояснив один дипломат ЄС.

Країни ЄС розходяться в думках з приводу доступною енергії

Висновки, які були зроблені, показали, що глави держав і урядів домовилися розібратися в причинах підвищення цін.

Перш за все, країни ЄС повинні втрутитися на національному рівні, щоб захистити споживачів і компанії від високих витрат в короткостроковій перспективі. Обговорення буде продовжено на спеціальній зустрічі міністрів енергетики в наступний вівторок.

За словами джерел в ЄС, в часових переговорах брав участь, зокрема, прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабіш. Він наполіг на тому, щоб у висновках була згадана система торгівлі шкідливих викидів ЄС. Тепер в документі йдеться, що Комісія спільно з фінансовим регулятором ЄС ESMA має більш уважно вивчити ринок викидів вуглекислого газу (CO2). Комісія повинна визначити, чи потрібні дії проти "певної торгової поведінки".

Джерело: The Epoch Times