ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Найбільший контейнерний порт Північної Америки зіткнувся з рекордним відставанням від графіка

Велика Епоха
Кораблі очікують заходу в порти Лос-Анджелеса і Лонг-Біч, 14 жовтня 2021 р. (John Fredricks/The Epoch Times)

За словами виконавчого директора порту Лос-Анджелеса Джина Серока, в найбільшому контейнерному порту США зараз накопичилося рекордна кількість суден і контейнерів, через що йде відставання від графіка.

«У нас зараз на якорі близько двох тижнів роботи. Портові робітники визначають пріоритетність вантажів, які потрібно якомога швидше доставити з порту», — сказав Серок в інтерв'ю телеканалу CNN.

Він додав, що на суднах, пришвартованих біля узбережжя, знаходиться близько 200 000 морських контейнерів.

«Там знаходяться товари, які необхідно доставити на ринок дуже терміново, — сказав він. — Це іграшки та інші різдвяні товари, деталі та комплектуючі для заводів».

Його коментар прозвучав всього через кілька днів після того, як президент Джо Байден оголосив про те, що порти Лос-Анджелеса і Лонг-Біч зобов'язалися працювати цілодобово без вихідних, щоб усунути вузькі місця в ланцюжку постачань напередодні сезону різдвяних покупок. Білий дім також заявив, що уклав угоди про збільшення кількості змін з національними компаніями UPS (спеціалізується на експрес-доставці та логістиці), Walmart (управляє найбільшою у світі мережею гуртової та роздрібної торгівлі) та FedEx (надає поштові, кур'єрські та інші послуги логістики по всьому світу).

«25% вантажів знаходяться у нас на доці вже 13 днів або довше, і за останній тиждень їхня кількість скоротилася майже вдвічі», — зазначив Серок.

Фото: Судна очікують вивантаження в портах Лос-Анджелеса і Лонг-Біч 12 січня 2021 року (John Fredricks/The Epoch Times)

Директор зі зв'язків із засобами масової інформації в порту Філліп Санфілд зазначив, що хоча порт Лос-Анджелеса зараз працює за графіком 24/7 (цілодобово без вихідних), але з 3 до 8 години ранку його термінали закриті. Ці термінали знаходяться в приватному володінні та управлінні.

«В цей час, немає вантажовласників, які хотіли б скористатися вікном з 3 до 8 ранку, — сказав він CNN. — Термінали не хочуть тримати відкритими, якщо ніхто не користується воротами. Поки що ми не бачимо попиту на отримання вантажу в нічні години з боку вантажовласників».

«Порт Лос-Анджелеса вже готовий. Портових робітників-вантажників у нас достатньо. Проблема тільки в далекобійниках, але ще важливіше відвантажити вантаж. Ми працюємо з імпортерами, терміналами й тощо, щоб домогтися попиту на це вікно. Але, на жаль, немає жодного важеля, на який би можна було натиснути», — додав він.

Тим часом представник Національного фонду роздрібної торгівлі Даніель Інман повідомив сайту «Центра журналістики» Politifact, що законопроєкт Асамблеї №5, прийнятий у 2019 році, на думку критиків, викликав хвилю закриття бізнесу власниками вантажівок і автопарків Каліфорнії. І це тільки частина проблеми затримування відвантаження в портах. Він підкреслив, що це — не єдина причина.

«Різке збільшення обсягу перевезень, відсутність необхідного обладнання, такого, як шасі, політика повернення порожніх контейнерів, нестача складських площ і приміщень — все це посилює проблему перевантаженості портів», — повідомив Інман в інтерв'ю сайту.

Джерело: The Epoch Times