ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як корпорації використовують рабську працю в Таїланді (ВІДЕО)

Велика Епоха
Якби ви знали, що ваші морепродукти були виловлені з використанням рабської праці, стали б ви їх є? (Yap Kee Chan via Dreamstime)

Багато хто вважає, що рабство закінчилося багато років тому, але це зло все ще існує в деяких частинах світу, наприклад, в риболовецькій промисловості Таїланду. Рабська праця — не нове явище, воно триває вже багато років.

Це велика проблема, враховуючи, що Таїланд є третім за величиною постачальником морепродуктів.

Що ж, це повинно стати більш серйозною проблемою для споживачів і роздрібних торговців, з огляду на масштаби порушень прав людини, скоєних щодо підневільних працівників на рибальських судах.

"Проблеми включають широко поширене і систематичне використання примусової праці, часте фізичне насильство, що доходить в деяких випадків до позасудових страт, робочий час до 20 годин на добу, невиплата заробітної плати, неадекватне харчування і медичне обслуговування, а також небезпечні умови праці, що призводять до численних травм", — йдеться в заяві Human Rights Watch.

"Власники і капітани риболовецьких судів регулярно чинять опір зусиллям щодо ефективного регулювання умов праці на риболовецьких судах, заперечуючи при цьому факт зловживань", — йдеться далі в заяві.

Використання рабської праці в рибній промисловості Таїланду

Більш детальну інформацію про використання рабської праці в рибній промисловості Таїланду можна знайти у відеоролику "Рабство в море", знятому Фондом екологічної справедливості:

Попри зусилля ЗМІ й правозахисних організацій, на міжнародному рівні, схоже, це не привернуло особливої уваги громадськості, враховуючи, що це триває вже багато років.

Однак минулого року уряд США понизив рейтинг Таїланду у своєму щорічному звіті про торгівлю людьми до рівня 3, найгіршого з можливих, після викриттів рабства в індустрії морепродуктів.

Проблема рабства також отримала певну увагу завдяки річного розслідування, проведеного Associated Press (AP). Відеорепортаж AP дивіться нижче:

AP виявило, що морепродукти, виловлені поневоленими робітниками-мігрантами, експортуються з портів Таїланду на міжнародні ринки.

Звіт змусив уряд Таїланду, очолюваний військовими, публічно розглянути це питання, а головна таїландська компанія з виробництва морепродуктів розірвала зв'язки з постачальником, згаданими у звіті.

Джерело: The Epoch Times