ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

«Останній шанс»: ВООЗ створює нову команду для розслідування походження COVID-19, до якої увійшов учений компартії Китаю

Велика Епоха
Вивіска Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) біля входу в її штаб-квартиру в Женеві, 8 травня 2021 року (Fabrice Coffrini/AFP via Getty Images)

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) 13 жовтня оголосила про формування нової консультативної групи з вивчення походження нових патогенів, які спричинили глобальну пандемію COVID-19.

Нова команда, що отримала назву Науково-консультативна група з питань походження нових патогенів (SAGO), консультуватиме ВООЗ з питань дослідження збудників, здатних викликати наступну пандемію, а також буде вивчати походження коронавірусу, який вперше з'явився у китайському місті Ухань у 2019 році.

ВООЗ запропонувала 26 фахівців, Public notice of proposed new Scientific Advisory Group for the Origins of Novel Pathogens (SAGO) members досвід яких охоплює широкий спектр сфер, від епідеміології, геноміки до молекулярної біології. У складі комісії лише одна американська дослідниця ― доктор Інгер Деймон, Office of Director | DHCPP | NCEZID | CDC завідувачка Відділу патогенних мікроорганізмів та патологій високого ризику в Центрах США з контролю та профілактики захворювань.

Також серед запропонованих членів SAGO є доктор Ян Юньгуй (Dr. Yang Yungui), заступник директора Пекінського інституту генетики при Китайській академії наук. Цей представник наукових кіл Китаю, які контролює комуністична партія Китаю (КПК), працював з місією ВООЗ в Ухані на початку цього року.

Місія ВООЗ, яка прагнула з'ясувати, чи витік вірус з лабораторії, або з'явився природним шляхом, у підсумковому звіті заявила, що теорія лабораторного походження вірусу є «найменш вірогідною гіпотезою».

«Об'єднана група експертів прийшла до консенсусу про необхідність проведення подальших досліджень щодо аналізу передбачуваних випадків нового коронавірусу в зразках пацієнтів та навколишнього середовища з усього світу, зареєстрованих до кінця січня 2020 року», ― заявив Ян в квітні на пресконференції, як повідомляло пропагандистське агентство КПК CGTN. Більшість колег Яна на тій конференції наполягали, щоб ВООЗ направила свої зусилля з розслідування за межі Китаю, просуваючи теорію змови про те, що коронавірус попав до Уханю з інших країн.

Як заявила ВООЗ, пропозиція про членство в SAGO пройде двотижневий період громадського обговорення. Остаточне рішення буде оголошено в кінці цього місяця.

«Поява нових вірусів, здатних викликати епідемії та пандемії є природним явищем, і хоча SARS-CoV-2 ― останній такий вірус, але він не буде останнім», ― зазначив у пресрелізі Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус.

«Розуміння того, звідки беруться нові патогени, необхідно для запобігання майбутніх спалахів епідемій та пандемій, а для цього необхідне широке коло експертів. Ми дуже задоволені рівнем професіоналізму дослідників, відібраних для SAGO з усього світу, і сподіваємося на співпрацю з ними, щоб зробити наш світ безпечнішим», ― додав він.

Джерело: The Epoch Times