ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Суддя Нью-Йорка зобов'язав батька вакцинуватися, щоб відвідувати 3-річну дочку

Велика Епоха
Медсестра тримає шприц з вакциною COVID-19 Johnson&Johnson у Лос-Анджелесі, Каліфорнія, 22 серпня 2021 р. (Frederic J. Brown/AFP via Getty Images)

Суддя Манхеттену тимчасово заборонив батьку бачитися з його маленькою донькою на острові Лонг-Айленд, поки він не вакцинується, чи щотижня не буде здавати аналізи на COVID-19. І це попри те, що чоловік раніше був інфікований COVID-19.

«В цьому випадку батьківський доступ обвинуваченого не відповідає інтересам дитини, а також існують виняткові обставини на користь його відсторонення», — написав суддя Метью Купер у справі, що стосується розлучення батька та опіки над його трирічною дочкою, повідомляє New York Post.

Купер також написав, що «не можна недооцінювати небезпеку добровільної відмови від вакцинації при спілкуванні з дитиною, в той час, як вірус COVID-19 все ще загрожує здоров'ю та безпеці дітей». Імена батька, матері та дитини в постанові не розголошуються.

Але адвокат батька, Ллойд Розен, заявив газеті Post 14 жовтня, що батько дівчинки раніше був інфікований коронавірусом, і тепер має природний імунітет, тому не потребує вакцини. Кілька досліджень, у тому числі важлива наукова робота ізраїльських вчених, що була опублікована в кінці серпня, показали, що природний імунітет забезпечує надійний і довгостроковий захист від коронавірусу, а в деяких випадках перевершує по ефективності дводозову ін'єкцію вакциною Pfizer.

«Мій клієнт не прихильник теорії змови, — сказав Розен. — Просто у нього є побоювання щодо вакцини, оскільки чув про побічні ефекти. У нього була погана реакція на щеплення від грипу».

«Цей суддя, повинно бути, вважає, що 80 мільйонів американців, які не пройшли вакцинацію, піддають неминучому ризику або шкоди своїх дітей, тому суди повинні втрутитися і розлучити цих дітей від батьків. Це абсурдна позиція», — додав він.

Водночас Еван Шейн, адвокат матері, високо оцінив рішення Купера.

«Це вкрай важливе рішення, що підкреслює, в який надзвичайний час ми живемо, і, що інтереси дитини — понад усе!», — зазначив Шейн в інтерв'ю газеті Post.

У вересні він висловив стурбованість щодо нещепленого батька. А Купер зазначив тоді, що щеплення стали обов'язковою умовою для «повноцінної участі у повсякденному житті суспільства». І послався на те, що в країні впроваджені обов'язкові мандати на вакцинацію для різних професій.

Кілька місяців раніше Нью-Йорк зобов'язав місцеве населення показувати докази вакцинації проти COVID-19, щоб увійти у ресторани, спортивні зали, бари, театри і аналогічні заклади. Нещодавно влада штату Нью-Йорк ввела обов'язкову вакцинацію від COVID-19 для всіх працівників охорони здоров'я. Відмова загрожує їм відстороненням від роботи, хоча минулого тижня федеральний суддя видав тимчасову постанову, що дозволяє медпрацівникам, які подають заяву про звільнення з релігійних переконань, не робити щеплення.

Адвокат батька не відповів на запит, дати додаткові коментарі.

Джерело: The Epoch Times