ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Австралія піддала жорсткій критиці торговельну політику Китаю

Велика Епоха
Штаб-квартира Всесвітньої торгової організації (СОТ) в Женеві. (FABRICE COFFRINI/AFP via Getty Images)

Австралія піддала Китай жорсткій критиці за його торгову політику. Комуністичний Китай отримав "значну вигоду" від свого 20-річного членства у Світовій організації торгівлі (СОТ), — заявив представник Австралії на засіданні СОТ в Женеві в середу, згідно з опублікованим згодом текстом виступу. Водночас Пекін не дотримується правил, спільно узгоджених в рамках організації, сказав він.

"Китай все частіше випробовує на міцність правила і норми світової торгівлі, застосовуючи практику, яка не відповідає його зобов'язаннями в рамках СОТ", — продовжує австралієць. "Підриваючи узгоджені правила торгівлі, Китай також підриває багатосторонню торговельну систему, на яку покладаються всі члени СОТ".

За останні півтора року комуністичний уряд в Пекіні ввів обмеження на довгий список австралійських експортних товарів. Експерти розглядають санкції як тонко завуальоване послання іншим країнам Тихоокеанського регіону: ті, хто кидає політичний виклик Пекіну, ризикують зазнати великих економічних витрат. Австралія давно протистоїть зусиллям Китаю щодо розширення свого впливу в регіоні.

На зустрічі в Женеві, згідно з різними повідомленнями, Китай пообіцяв прискорити зусилля по відкриттю своїх ринків і прийняти "більш активну імпортну політику". Австралія заперечила, що "ринкові реформи" Китаю за останні роки не досягли ніякого прогресу.

Коли 20 років тому Китай вступив до СОТ, була надія, особливо у Вашингтоні, що членство в цій організації ідеологічно наблизить Пекін до західної багатосторонньої політики і буде сприяти проведенню політичних реформ. Але сьогодні, як і тоді, китайський ринок знаходиться під суворим контролем. Державні компанії домінують, а комуністична партія всюди смикає за ниточки.

Джерело: The Epoch Times