ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Суддя наказав лідеру профспілки поліції припинити закликати поліцейських порушувати міський закон про вакцинацію

Велика Епоха
Президент профспілки поліції Чикаго Джон Катанзара каже, що половина співробітників, може бути відправлена додому без оплати у зв'язку з відсутністю вакцинації. (Ashlee Rezin/Chicago Sun-Times via AP)

У п'ятницю 15 жовтня, всього за кілька годин до вступу в силу встановленого містом граничного терміну подачі співробітниками поліції даних про статус вакцинації від COVID-19, суддя штату Іллінойс наказав голові профспілки поліції Чикаго припинити закликати своїх членів не робити щеплення.

Після тривалого екстреного слухання за запитом про судову заборону, поданим містом раніше в той же день 15 жовтня, окружний суддя Кук Сесілія Хоран винесла рішення, як повідомили місцеві новинні агентства.

Джон Катанзара, президент Чиказького братнього ордена поліції, президент профспілки поліції Чикаго, минулого тижня закликав поліцейських не виконувати вимогу мерії про внесення даних свого статусу вакцинації від COVID-19 до півночі 15 жовтня на міському порталі.

"Я чітко позначив свій статус щодо вакцини, але я вважаю, що місто не має права вимагати це від кого б то не було, не кажучи вже про те, щоб повідомляти інформацію про вашу історії хвороби", — сказав він у відеоролику, розміщеному на сторінці профспілки на YouTube.

Мер Чикаго Лорі Лайтфут звинуватила керівництво профспілки в "спробі спровокувати зупинку роботи й страйк", і 15 жовтня місто подало на нього позов, який був терміново розглянутий того ж дня. У відповідь профспілка подала клопотання про закриття справи та окремий позов, в якому просив суддю призначити арбітраж.

Усі міські службовці, включаючи офіцерів поліції, повинні були повідомити про свій статус вакцинації до півночі 15 жовтня. Невакциновані працівники повинні двічі на тиждень проходити тестування на COVID-19 власним коштом. Працівникам, які не повідомили про свій статус вакцинації на міському порталі, загрожує відсторонення від роботи. Крім того, до 31 грудня всі працівники повинні пройти повну вакцинацію від COVID-19, за винятком тих, хто отримав звільнення з релігійних міркувань або через медичні показання.

Мер Чикаго Лорі Лайтфут виступає на пресконференції біля стадіону "Ріглі Філд" в Чикаго, штат Іллінойс, 16 квітня 2020 року. (Jonathan Daniel/Getty Images)

Заборонний судовий наказ щодо Катанзара діє до 25 жовтня, до чергового слухання.

У короткій заяві Департамент законодавства Чикаго описав рішенні суду, але не дав ніяких додаткових коментарів.

Катанзара випустив коротке відео незабаром після постанови судді, в якому повідомив членам організації, що суддя видав йому заборонний судовий наказ.

"З урахуванням сказаного, кожен повинен робити те, що у нього на серці та в голові, що б це не було", — додав він, після чого показав знак, який свідчить про те, що він буде балотуватися на пост мера у 2023 році.

Адвокат міста заявив в суді, що вимога про подання даних для співробітників поліції буде подовжена на вихідні 16 і 17 жовтня, — повідомляє NBC Chicago.

Однак він зазначив, що як тільки буде підраховано кількість офіцерів, які відмовилися підкоритися, буде застосовано покарання.

"У певний момент для окремих осіб і офіцерів, які все ще не повідомили про свій статус вакцинації на порталі, коли ця інформація буде підрахована, для тих, хто все ще не дотримується вимог, будуть вжиті заходи", — сказав він. "До них можуть бути застосовані дисциплінарні заходи, або вони можуть бути відправлені додому і переведені в статус неоплачуваних".


Джерело: The Epoch Times