ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Великобританії радять школам не викладати «спірні погляди» на привілеї білих

Велика Епоха
Міністерство освіти Великобританії планує розробити нове керівництво, щоб допомогти школам виконати свої юридичні обов'язки з політичної неупередженості (PA)

Уряд Великобританії наказав школам не "викладати спірні теорії та думки як факти", включаючи спірні думки про так звані "привілеї білих".

У четвер уряд опублікував свою відповідь на доповідь спеціального комітету з освіти парламенту Великобританії, в якій говориться, що використання таких термінів, як "привілеї білих", може бути однією з причин, через що білі учні з робітничого класу постійно відстають.

У доповіді, опублікованій в червні, комітет заявив, що його 14-місячне розслідування, присвячене білим учням з неблагополучних сімей, які відстають показало, що "бідні білі учні далекі від "привілеїв" в освіті".

Комітет заявив, що він згоден з Комісією з расових і етнічних відмінностей Великобританії в тому, що дискусія навколо терміну "привілей білих" може внести розкол, і що несприятливі умови повинні обговорюватися без нацьковування різних груп одна одну.

У своїй відповіді на доповідь (pdf) уряд заявив: "Школи не повинні пропагувати упереджені політичні погляди і повинні вживати заходів для забезпечення збалансованого підходу до політичних питань".

"Школи не повинні викладати спірні теорії та думки як факти, і це має в собі спірні думки про "привілеї білих", — заявив уряд, додавши: "Політичні питання, пов'язані з расовою і соціальною справедливістю, можуть викладатися збалансовано і на основі фактів, точно так само, як учням часто розповідають про різні погляди на інші теми".

Уряд заявив, що це "важливі принципи, яких необхідно дотримуватися", і він "розпочав роботу з сектором з розробки керівництва, яке допоможе школам зрозуміти і виконати свої обов'язки в цій сфері".

Він додав: "Це керівництво допоможе школам викладати складні політичні питання відповідно до їх юридичних обов'язків і щодо політичної неупередженості, включаючи такі фактори, як відповідність віку і використання зовнішніх агентств".

Асоціація керівників шкіл і коледжів (ASCL) у відповідь заявила, що "не має задовільних доказів" в необхідності урядового керівництва, оскільки" школи і коледжі мають великий досвід викладання спірних і складних предметів" і "юридична вимога до вчителів залишатися політично неупередженими є ясним і добре зрозумілим".

Це не перший випадок, коли консервативний уряд виступає проти спірної концепції "привілеїв білих".

У червні в газеті The Telegraph міністр у справах рівноправності Великобританії Кемі Баденох заявила, що школи не повинні викладати термін "привілей білих", якщо вони не пояснюють, що це "дуже спірна" концепція, оскільки вона викликає розбіжності і "непотрібний антагонізм".

"Нормалізація терміна "привілей білих" не усуває расизм, вона підсилює уявлення про те, що все і вся навколо етнічних меншин є расистським, змушує більшість білого населення більш усвідомлено ставитися до своєї раси і загострює почуття відмінності, створюючи менш згуртоване суспільство", — написала вона.

Джерело: The Epoch Times