Субота, Тра 21, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Штам коронавірусу А.30 "ефективно ухиляється" від антитіл, що стимулюються вакцинами Pfizer і AstraZeneca

Середа, 10 листопада 2021 року
У всьому світі було виявлено понад 4000 штамів SARS-CoV-2 або нового коронавірусу (Corona Borealis Studio/Shutterstock)

Згідно з даними групи вчених з Німеччини, один із найперших штамів COVID-19 під назвою A.30, який зустрічається вкрай рідко, "ефективно ухиляється" від антитіл, індукованих вакцинами Pfizer-BioNTech та AstraZeneca.

За даними мережі відстеження штамів COVID-19 GISAID, у світі досі було зареєстровано лише п'ять випадків захворювання на штам A.30. Три з них виявлені в Анголі, а один випадок у Великій Британії та Швеції.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) не включила його до списку штамів, що викликають інтерес чи занепокоєння, ймовірно, через його низьку поширеність.

Дослідники з Геттінгена, Німеччина, проаналізували штам, який був уперше виявлений навесні у кількох пацієнтів в Анголі та Швеції і "ймовірно, виник у Танзанії". Вони порівняли його зі штамами Beta та Eta COVID-19.

"A.30 демонструє перевагу клітинних ліній, що не спостерігаються в інших штамів вірусу, і ефективно ухиляється від нейтралізації антитілами, викликаними двома вакцинами COVID-19", — йдеться в дослідженні, опублікованому 25 жовтня в журналі Cellular & Molecular Immunology, що рецензується.

Учені виявили, що штам A.30 "проникає в певні клітинні лінії з підвищеною ефективністю і ухиляється від нейтралізації, опосередкованої антитілами".

"Спільно наші результати дозволяють припустити, що штам A.30 SARS-CoV-2 може ухилятися від контролю з боку антитіл, індукованих вакциною, і може демонструвати підвищену здатність проникати в клітини катепсин L-залежним чином, що може особливо сприяти позалегеневому поширенню", — пишуть вчені у своєму дослідженні.

Браян Х'єлле, професор кафедри патології Університету Нью-Мексико, написав у Твіттері, що штам A.30 "має разючий набір мутацій і наближається до справжньої імунної втечі".

"Потрібно спостереження", — додав він.

Однак інші експерти відзначають низьку поширеність штаму A.30, а також той факт, що останні випадки рідкісного штаму було зареєстровано у травні-червні цього року.

"A.30, ймовірно, вже вимер", — написав у Twitter професор Франсуа Баллу, вчений з кафедри генетики Університетського коледжу Лондона, посилаючись на дані GSIAD.

"Можливо, він уже вимер", — додав Джеремі Каміл, доцент кафедри мікробіології та імунології Університету штату Луїзіана у Шрівпорті, у Twitter.

Однак дослідники зазначають, що можливе поширення штаму A.30 у майбутньому "вимагає ретельного моніторингу та швидкого вжиття контрзаходів".

The Epoch Times зв'язалася з провідним автором дослідження Маркусом Хоффманном для отримання додаткових коментарів.

Джерело: The Epoch Times