ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пов'язані з Китаєм облікові записи у Твіттері брехали про те, що COVID прийшов від лобстерів США (ВІДЕО)

Велика Епоха
Омари, спіймані в Стонінгтон, штат Мен, 5 липня 2017 року. (Shannon Stapleton/Reuters)

Останнім часом деякі пов'язані з Китаєм облікові записи в Twitter поширюють дезінформацію про джерело COVID-19 у спробах приписати походження вірусу омарам з американського штату Мен.

Марсель Шлібс, дослідник Оксфордського університету, вперше помітив кампанію дезінформації, коли китайський генеральний китайський консул в Індії Чжа Лію опублікував заяву в Twitter, повідомляє USA Today.

Шлібс, співробітник Оксфордського інституту інтернету, вивчає дезінформацію, пропаганду і політичний новинний контент, що викликає розбіжності, в онлайн-інформаційній екосистемі Великобританії.

Він виявив, що цей твіт був пов'язаний із сотнями облікових записів Twitter, деякі з яких були справжніми, а деякі - фейковими, які розповсюджують інформацію та дезінформацію китайського режиму.

Чжа заявив у Twitter 19 вересня, що основним підозрюваним джерелом походження Covid-19 ідентифіковано вантаж холодильного ланцюга.

«Виявлено головного підозрюваного у зараженні коронавірусом через холодильний ланцюг MU298 від 11 листопада 2019 року, що перевозить морські продукти зі штату Мен, США, на ринок морепродуктів Хуанань, Ухань, провінція Хубей, через Шанхай. Протягом наступних кількох тижнів багато робітників, які перевозили цю партію морепродуктів, заразилися» — йшлося у повідомленні.

Пізніше це повідомлення було видалено.

Скриншот повідомлення USA Today показує, що ця інформація була перекладом іншого повідомлення в Twitter китайською мовою з облікового запису Dai Shihan.

Перші помилкові твердження про походження Covid-19 у соціальних мережах материкового Китаю на таких платформах, як sohu.com, вказували на омарів з американського штату Мен.

Після того як Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) направила групу до Китаю і в березні цього року спільно випустила звіт про безрезультатне розслідування, перед дедалі більшим міжнародним тиском генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебрейєсус заявив, що експерти ВООЗ постали перед труднощами при спробі отримати дані від китайської влади.

Багато країн, зокрема США, виступили за незалежне розслідування джерела пандемії Covid-19. Проте китайський режим у різний спосіб перешкоджав цьому.

Джеймі Лейн упаковує живих омарів для відправки за кордон у магазині Maine Lobster Outlet у Йорку, штат Мен, 10 грудня 2015 року. (AP Photo/Robert F. Bukaty)

Катлін Холл Джеймісон, директор Центру суспільної політики Анненберга при Пенсільванському університеті, сказала, що в цій неправдивій інформації, яка розповсюджується в соціальних мережах, що підтримують компартію, немає нічого нового.

«На початку пандемії китайські джерела розповсюдили теорію про те, що SARS CoV-2 виник у Форт-Детрік і поширився в Китай військовими США» — сказала Джеймісон USA Today.

Шлібс повторив спостереження Джеймісон у своєму дослідженні.

«Практично від початку пандемії питання походження Covid-19 мало ключове значення для китайського пропагандистського апарату, — зазначає Шлібс. — Ця скоординована операція явно була спрямована на просування наративів відповідно до загальної пропагандистської стратегії та геополітичних цілей Пекіна».

Після того, як Шлібс відправив інформацію до Twitter, платформа соціальних мереж заблокувала обліковий запис, як такий, що пов'язаний з дезінформацією.

Джерело: The Epoch Times