ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сили безпеки не змогли зупинити караван мігрантів із 2000 осіб, що прямує до столиці Мексики (ВІДЕО)

Велика Епоха
Зіткнення нелегальних іммігрантів із Центральної Америки та Гаїті з бійцями Національної гвардії, коли вони караваном прямували до столиці Мексики, щоб подати заяву про надання притулку та на отримання статусу біженця. Тапачула, штат Чьяпас, Мексика, 23 жовтня 2021 р. (Jose Torres/Reuters)

Караван із тисяч нелегальних іммігрантів 23 жовтня прорвався через заслін озброєної мексиканської поліції. На крайні заходи, за словами переселенців, підштовхнули їх неможливі умови життя у переповненому прикордонному місті Тапачула, що на півдні Мексики.

Близько 400 бійців мексиканських сил безпеки блокували потік із понад 2000 нелегальних іммігрантів, які намагалися залишити місто. Але протестувальники легко прорвалися через поліцейські кордони і рушили на північ по шосе, що веде до столиці країни.

Тапачула, розташований у найбіднішому мексиканському штаті Чьяпас на кордоні з Гватемалою, переповнений десятками тисяч нелегальних іммігрантів із Гондурасу, Сальвадора, Гаїті та країн Центральної Америки.

Вони ринули у Мексику після обіцянок президента США Джо Байдена «гуманно» ставитись до імміграції.

Мексика дозволяє тим, хто звертається за гуманітарними візами або притулком залишатися в Чьяпасі на час розгляду їх справи. А охочі вирушити далі — на північ Мексики та за її кордони повинні мати візу, інакше вони ризикують бути депортованими до Гватемали.

«Багато хто в цьому каравані готовий йти на такий ризик», — заявив американському інформаційному каналу Fox News організатор Іринео Мухіка, активіст імміграційної реформи з організації Pueblos Sin Fronteras («Люди без кордонів»).

Люди в каравані закликають мексиканський уряд «внести свій внесок» у вирішення імміграційної кризи. Багато хто, за словами Мухіка, буде задоволений мексиканськими документами і «можливістю працювати тут».

«Багато хто з них не хоче їхати до США, — сказав він. — Але адміністрація Байдена, ця адміністрація, вони вивозять їх як худобу. Ми просимо уряд Мексики надати їм документи, щоб вони мали тут вибір, тому що Мексика — гарне місце для життя і роботи».

Мухіка додав, що більшість учасників каравану вирушить до столиці Мексики, а частина — далі, щоб спробувати щастя на південному кордоні США.

Будівельник із Гондурасу Хосе Антоніо сказав про намір дістатися з караваном до північно-східного мексиканського міста Монтеррей. Тут він сподівається знайти роботу, оскільки в Тапачулі було важко її знайти.

«Вони сказали мені чекати, тому що всі дні приймання переповнені [немає вільних записів на подання документів на оформлення візи]. Я був змушений приєднатися до цієї групи, оскільки там [у Тапачулі] немає роботи», — пояснив він.

Проте Хосе побоюється, що його приєднання до каравану негативно позначиться на отриманні візи.

ФОТО: Нелегальні іммігранти з Центральної Америки та Гаїті караваном прямують до столиці Мексики, щоб попросити притулку. Тапачула, Чьяпас, Мексика, 23 жовтня 2021 року. (Jose Torres/Reuters)

Раніше цього року мексиканська влада припинила подібні прориви, але ті каравани були менш численними.

Один такий людський потік досяг кордону США поблизу Дель-Ріо штату Техас у вересні. Більший караван був зупинений у Гондурасі в січні, після того, як йому заблокували вхід до Гватемали.

Загалом на південному кордоні США цього року було затримано 1,67 мільйона нелегальних іммігрантів, що стало рекордним за останні роки.

Джерело: The Epoch Times