ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ООН: кожен другий афганець страждає від "гострої" нестачі продовольства

Велика Епоха
Афганець на кукурудзяному полі. Панджвай, Афганістан, 24 жовтня 2021 року. (JAVED TANVEER/AFP via Getty Images)

За даними ООН, Афганістан перебуває на межі гуманітарної катастрофи: більш ніж половина країни страждає від «гострої» нестачі продовольства, — заявив виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми Девід Біслі. Не зможемо збільшити обсяг допомоги, яка рятує життя». Він сказав, що майбутньої зими постачання 22 мільйонам буде під питанням. «В Афганістану зараз одна з найгірших гуманітарних криз у світі, якщо не найгірша — постачання продовольства практично припинилося», — додав Біслі. "Якщо ми не будемо діяти зараз, ми переживемо велику катастрофу".

За даними Всесвітньої продовольчої програми та Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФAO), кожен другий афганець перебуває в стані "продовольчої кризи" третього рівня або навіть "надзвичайної" ситуації» четвертого рівня. ФАО класифікує брак продовольства за п'ятьма категоріями, причому п'ята категорія означає голод.

Генеральний директор ФАО Ку Донгю закликав до "ефективних і дієвих" дій, "до того як зима відріже значну частину країни та мільйони людей, включаючи фермерів, жінок, маленьких дітей та людей похилого віку, які залишаться голодними в морозну зиму".

Уряд Талібану оголошує про програму зайнятості

Уряд талібів в Афганістані нещодавно оголосив про програму зайнятості, спрямовану на зниження рівня безробіття та голоду. Прессекретар уряду Сабіхулла Муджахид пояснив, що тисячі безробітних повинні брати участь у заходах з працевлаштування та отримувати заробітну плату пшеницею.

Тільки в столиці Кабулі у двомісячній програмі візьмуть участь 40 000 чоловіків. Загалом на це заплановано 11,6 тисячі тонн пшениці. Проте грошей за свою роботу вони не одержують. 55 тисяч тонн пшениці буде розподілено по решті країни. Афганістан сильно залежить від іноземної допомоги, яка була скорочена після приходу до влади радикального ісламського ополчення в серпні. Країна також бореться з посухою, економічною кризою та перебоями в подачі електроенергії.

Джерело: The Epoch Times